השרים התערבו והאוהדים הירוקים יוכלו להניף דגל פריסה - 0404
+
השרים התערבו והאוהדים הירוקים יוכלו להניף דגל פריסה 0404

השרים התערבו והאוהדים הירוקים יוכלו להניף דגל פריסה

בהתערבות השרים רגב וארדן: אוהדי מכבי חיפה יוכלו להניף את דגל הפריסה לראשונה אחרי מאבק של שנתיים

מזה שנתיים מנהלים אוהדי מכבי חיפה תהליך כדי לזכות בהיתר להנפת דגל הפריסה הענק ביציעי אצטדיון "סמי עופר".

הבוקר נמצא הפיתרון שיאפשר לקהל הירוק להניף את הדגל הססגוני כבר במשחקה הביתי של מכבי חיפה מול האלופה הפועל באר שבע, ביום ראשון הקרוב.

הדבר התאפשר לאחר שיחה שניהלה הבוקר שרת התרבות והספורט מירי רגב עם נציב שירותי הכיבוי רב טפסר דדי שמחי ולאחר שגם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, הממונה על שירותי הכבאות, התערב בנושא כדי להסיר את החסמים ולמצוא פתרונות יעילים.
על פי הסיכום, אוהדי מכבי חיפה יצטרכו לטבול את דגל הפריסה בחומר מעכב בעירה ולמסור על כך הצהרה חתומה לתחנת הכיבוי המקומית.

לאחר מכן, יינתן בשלב הראשון אישור פריסה חד פעמי לדגל, בכפוף לדרישות כללי הבטיחות המחייבים, וכדי שיתקבל אישור קבוע, ייאלצו אוהדי חיפה לעמוד בדרישות מכון התקנים הישראלי.

שרת התרבות והספורט מירי רגב הודתה לשר ארדן על שיתוף הפעולה בתחומים השונים הנוגעים לעולם הספורט ואמרה: "אני מודה לרב טפסר דדי שמחי על הרגישות שגילה בנושא. בתחילת השבוע חנכנו, השר ארדן ואני, את היחידה המבצעית למלחמה באלימות בספורט שאחד ממטרותיה ויעדיה הוא השבת חווית הצפייה במגרשים. האוהדים הם הצבע של המשחק והם הרוח המחייה את המשחק והרוח במפרשים של השחקנים שמשחקים על כר הדשא. אמצעי העידוד הם חלק בלתי נפרד מהתפאורה והחגיגה הספורטיבית ואני שמחה שרב טפסר שמחי פעל לפנים משורת הדין, כדי לאפשר לאוהדי מכבי חיפה ליצור תפאורה מושלמת במשחק המרכזי של מחזור הליגה הקרוב מול הפועל באר שבע".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן מסר: ״אני מברך על הפתרון שיאפשר לאוהדים להניף את דגל הפריסה ביציעים. המטרה שלנו היא קודם כל להבטיח את הביטחון של האוהדים אך יחד עם זאת אנו נעשה הכל לאפשר חווית כדורגל שכוללת אמצעי עידוד שתורמים לחווית המשחק".

במהלך השיחה בין השרה רגב ונציב הכבאות הארצי, סיכמו השניים על קיום שיח בין שירותי הכבאות לבין קבוצות האוהדים בישראל, על מנת לשמוע את הדרישות העולות מהאוהדים וכיצד ניתן לסייע בקידום מיזמים הנוגעים לאישור אמצעי עידוד בתוך היציע.