חבר הקונגרס קייט רוטפוס הגיע לטייל בשומרון עם בנו: "כולם חייבים לבוא לכאן לראות את המקום בעיניים" - 0404
חבר הקונגרס קייט רוטפוס הגיע לטייל בשומרון עם בנו: רועי חדי

חבר הקונגרס קייט רוטפוס הגיע לטייל בשומרון עם בנו: "כולם חייבים לבוא לכאן לראות את המקום בעיניים"

התיירות ביהודה ושומרון נמצאת בימים אלו בפריחה, והמטיילים מציפים את אתרי התיירות והבילוי, אלא שבשומרון החלה בשנים האחרונות נהירה של תיירים מכל העולם. אחד התיירים שהגיע לבקר והיה אורח מיוחד של "יחידת קשרי החוץ שליד המועצה האזורית שומרון" הוא קייט רותפוס, חבר הקונגרס האמריקאי, שהגיע לטייל בשומרון יחד עם בנו לאחר שביקר במקום לפני כשנתיים והחליט שזו חוויה שאסור שבנו יפספס.

רותפוס נפגש במהלך הטיול במרפסת של המדינה עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. דגן אמר כי: "הביקור של חבר הקונגרס כמו ביקורים של מובילי דעת קהל ובכירים אחרים מרחבי העולם שהפכו ברבות השנים למטיילים ושגרירים של השומרון בארצות המוצא שלהם חשובים ביותר. אנחנו שמחים שחבר הקונגרס מצא לנכון לחזור לבקר בשומרון לא רק כמדינאי אלא כמטייל מהמניין וכי השומרון הופך לאטרקציה תיירותית לא רק בעיני מטיילים ישראלים אלא גם בעיני מטיילים מהעולם".

מגמת התיירות הבינלאומית בשומרון תפסה תאוצה כאמור בשנים האחרונות. אתרי התיירות המועדפים על תיירים בעיקר מיפן אירופה וארה"ב הם: הגן לאומי סבסטיה, הגן הלאומי הר גריזים ויקבי השומרון שקנו להם שם עולמי.

רותפוס אמר במהלך הסיור: "יש הרבה דברים טובים שקורים פה ואני מעודד את כולם לבוא לבקר פה. הייתי פה לפני שנתיים והבאתי עכשיו את הבן שלי לראות את המקומות ההיסטוריים. לראות את האנשים שמפריחים את השממה. זה איזור מרתק. באתי היום לראות את האתרים ההיסטורים לבקר את העסקים המקומיים שעושים עבודה טובה ואני חושב שאנשים צריכים לראות את זה במו עיניהם. אני חושב שאנשים יופתעו לראות את מה שקורה פה".

בתיירות שומרון מסיימים עונת תיירות מוצלחת של הקיץ וכבר נערכים לקבלת המטיילים הצפויים להגיע לבקר במהלך החגים שיתחילו השנה כבר באמצע ספטמבר.

חבר הקונגרס קייט רותפוס, נציג פנסילסניה בקונגרס, סגן יו"ר וועדת השירותים הפיננסים בקונגרס האמריקאי, הוא חלק מ"שדולת הנצחון" בקונגרס האמריקאי הקוראת לגישה אמריקנית חדשה כלפי הסכסוך הישראלי פלסטיני, שתחליף את את הדגש על הדרישה לוויתורים כואבים מצדה של ישראל ותטיל על הפלסטינים את האחריות להכרה בעובדת קיומה הקבוע של מדינת ישראל והוויתור על השמדתה.

רועי חדי

רועי חדי

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com