רופאי הדסה הר הצופים הצילו חיי תינוק שלקה בהרעלת תרופות - 0404
רופאי הדסה הר הצופים הצילו חיי תינוק שלקה בהרעלת תרופות 0404

רופאי הדסה הר הצופים הצילו חיי תינוק שלקה בהרעלת תרופות

חייו של תינוק בן שנה ניצלו על ידי רופאי ילדים בהדסה הר הצופים לאחר הרעלה חמורה בעקבות בליעת תרופה לילדים המבוססת על החומר הפעיל איבופרופן, המצויה בתרופות להורדת חום ונוגדות דלקת כגון אדוויל, אדקס ונורופן.

בסוף השבוע, לנגד עיניהם של הוריו של יוסי התינוק התרחש הסיוט הגדול ביותר. הוא איבד את הכרתו לאחר שבלע כדורי אדוויל לילדים המיועדים לשיכוך כאב והורדת חום והובהל למיון ילדים בהדסה הר הצופים.

את התינוק והוריו קיבל ד"ר דוד רכטמן, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בילדים. הוא ביצע את הבירור הקליני במהירות וביעילות כאשר לאור מצב ההכרה של התינוק נבדקה ונשללה אפשרות של הרעלה משולבת עם חומרים אחרים. מסתבר, כי התינוק בלע מינון גדול פי אחת עשרה (!) מן המינון המקסימלי המומלץ.

צוות של מיון ילדים בניהולו של ד"ר רכטמן העניק לו טיפול מיידי, לאור סכנת חיים בה היה נתון – על ידי ייצוב ראשוני, מתן נוזלים דרך הוריד ופחם פעיל, שהינו צורת פחמן עם נקבוביות רבות המעניקות לו שטח פנים עצום, המאפשר ספיחה והרחקה של חומרים כימיים רבים, ובין היתר רעלים שנבלעו.

פרופ' יעקב ברקון, מנהל מחלקת ילדים בהדסה הר הצופים: ״עבודת הצוות היעילה והנכונה הייתה זו שהצילה את התינוק אשר הגיע במצב מסכן חיים. היא מנעה הדרדרות נוספת במצבו וביצוע טיפולים קשים כמו הנשמה. אפשר להגיד בביטחון כי הצוות המטפל הציל את חייו של התינוק".

"הכדורים שבלע התינוק נקנו בארה"ב ומיועדים לילדים, ולכן עוצבו כ"ממתקים" צבעוניים עם טעם מתוק" מדגיש פרופ' ברקון. "למרות היתרון במתן תרופה נעימה לחיך יש בכך סיכון גדול כאשר ילדים מוצאים תרופות אילו וחושבים, כמו יוסי, כי אלה סוכריות." פרופ' ברקון הדגיש כי "מיותר לחזור ולציין את החשיבות בהרחקת תרופות מהישג ידם של ילדים, ורצוי בארון גבוה ונעול״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com