נדחתה עתירה של אחמד טיבי נגד ישראל ביתנו: "חלוקה חינמית של שבועון אינה 'מתנה אסורה'" «
+
נדחתה עתירה של אחמד טיבי נגד ישראל ביתנו: "חלוקה חינמית של שבועון אינה 'מתנה אסורה'" ישראל ביתנו

נדחתה עתירה של אחמד טיבי נגד ישראל ביתנו: "חלוקה חינמית של שבועון אינה 'מתנה אסורה'"

בית המשפט העליון דן בהרכב של שבעה שופטים בעתירתו של חבר הכנסת אחמד טיבי נגד מפלגת ישראל ביתנו והשר אביגדור ליברמן ודחה את הטכנה כי חלוקת השבועון הצרפתי "שרלי הבדו" בתקופת הבחירות לכנסת ה-20 הייתה בגדר של "מתנה אסורה".

בפסק דין המתפרס על קרוב ל-50 עמודים, מסבירים השופטים את הגדרת המילה "מתנה" ומציינים כי "בנסיבות המתוארות, לו היה נשאל בוחר מן היישוב באותם ימים: מהי המטרה הדומיננטית בחלוקת הגיליון – תשובתו הייתה העברת מסר וחידוד המחלוקת הרעיונית. מסר, ולא הטיית לב הבוחרים באמצעות מתנה".

כזכור, לאחר הפיגוע שאירע בחודש ינואר 2015 פרסם השבועון גיליון מיוחד אותו החליטו בישראל ביתנו להפיץ בחינם בתוך כריכת כרומו עם סמל המפלגה שעליה נכתב "אחמד טיבי לא רוצה שתראו את זה. אחמד טיבי גם לא מכיר בישראל כמדינה יהודית. אנחנו כן. ניירות לא הורגים, טרור כן". בנוסף, צורף הסבר בנוגע לגיליון המיוחד של השבועון.

בעקבות החלוקה החינמית, עתר, כאמור ח"כ טיבי ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית בבקשה להוצאת צו מניעה לביצוע החלוקה בטענה שמדובר "במתנה אסורה לפי חוק התעמולה ובטענה שיש בהפצת השבועות פגיעה ברגשותיהם של מוסלמים מאמינים וניסיון לבזות סמלי דת".