אישום: מחבל ייצר מטעני צינור בכדי לנקום את מות בת דודתו המחבלת - 0404
אישום: מחבל ייצר מטעני צינור בכדי לנקום את מות בת דודתו המחבלת דובר צה"ל

אישום: מחבל ייצר מטעני צינור בכדי לנקום את מות בת דודתו המחבלת

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לפני זמן קצר כתב אישום לביהמ"ש המחוזי בעיר, נגד מחבל בן 17 ממזרח ירושלים בגין פעולה ועסקה בנשק (מטעני צינור) למטרת טרור.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד חן בן שלום, כשנה לפני הגשת כתב האישום, מתוך רצון לנקום את מותה של בת דודו של המחבל, מחבלת שנורתה למוות על ידי כוחות הביטחון לאחר שביצעה פיגוע דקירה בו נפצע אזרח ישראלי, גמלה בלבו של המחבל החלטה לייצר מטעני צינור במטרה להפעילם ולהשליכם לעבר אנשי כוחות הביטחון המוצבים במחסום קלנדיה.

כדי להוציא את תוכניתו מן הכוח אל הפועל, ביקש המחבל מחברו, בן 17 אף הוא, כי ירכוש עבורו 100 כדורי 16-M. זמן מה לאחר מכן, בעקבות בקשת המחבל, פנה החבר לאדם שלישי ורכש ממנו את הכדורים. בסמוך, פגש המחבל בחברו, נטל ממנו את הכדורים ושילם לו תמורתם.

בהמשך, המחבל וחברו הלכו לשטח פתוח סמוך לביתו של המחבל, שם אספו את תכולת תרמילי הכדורים (אבק שריפה). כחצי שנה לאחר מכן, נפגשו השניים בקלנדיה והנאשם ביקש מחברו כי ירכוש עבורו 70 כדורי 16-M. החבר רכש מהאדם השלישי 60 כדורי 16-M פגומים, ובהמשך נתן אותם למחבל ששילם לו עבורם. לאחר מכן אספו השניים את תכולת התרמילים של הכדורים. באותו היום, רכש המחבל, יחד עם חברו, 2 קופסאות זיקוקים, שמכילות, כל אחת מהן 25 זיקוקים.

לאחר רכישת הזיקוקים, ובהתאם לסיכום ביניהם, רכש חברו של המחבל בחנות סמוכה 6 צינורות באורך 15 ס"מ ותריסר פקקי איטום, ואילו המחבל הביא עמו את אבק השריפה, וכן תערובת שקית מסמרים אותה הכין מבעוד מועד, ויחדיו פנו לשטח הפתוח. בהמשך, מילאו השניים את הצינורות באבק השריפה של הכדורים ושל הכדורים הפגומים, באבק השריפה של הזיקוקים ובמסמרים, סגרו את הצינורות בפקקי האיטום, והניחו בפתחו של כל צינור פתיל הצתה, אותם נטלו מהזיקוקים.

לאחר שייצרו 6 מטעני צינור, השניים נפרדו, והמחבל נטל את המטענים עמו בשקית, וכן את יתרת אבק השריפה. כעבור 4 חודשים בערך, השניים נפגשו שוב בשטח הפתוח וייצרו עוד 3 מטעני צינור.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com