ברן מדווחת על צמיחה בהכנסות ל-175 מיליון ש''ח ברבעון השני של 2017 - 0404
ברן מדווחת על צמיחה בהכנסות ל-175 מיליון ש

ברן מדווחת על צמיחה בהכנסות ל-175 מיליון ש"ח ברבעון השני של 2017

קבוצת ברן, חברת ההנדסה המובילה בישראל המתמחה במתן פתרונות מלאים, רב תחומיים ואינטגרטיביים בתחומי ההנדסה, התשתיות והטכנולוגיה, מדווחת על המשך השיפור העקבי בהכנסות ועל שיפור משמעותי ברווחיות בתוצאות הרבעון השני של 2017.

בהתאם לתוכנית העבודה של החברה ולאסטרטגיה החדשה המיושמת בברן מאז כניסתה לתפקיד של ההנהלה הנוכחית, נכון לסוף הרבעון השני של 2017 כל פעילויות החברה הגיעו לאיזון ורווח, להוציא פעילות ברן ישראל בתחום התעשייה התהליכית וההנדסה המסורתית, וזאת בעיקר בשל עצירת פרויקטים בתחום. תהליך ההתמקדות של ברן בטריטוריות ופרויקטים בהם יש לחברה יתרונות והצלחות, לצד תהליך הפחתת העלויות מובילים לשיפור המשמעותי בתוצאות החברה.

ברן מדווחת על הכנסות של 175 מיליון ש"ח, גידול של כ-4% ביחס להכנסות ברבעון המקביל אשתקד, וצמיחה של 9% בהכנסות ביחס לרבעון הראשון, בו הסתכמו ההכנסות בכ-161 מיליון ש"ח.

הצמיחה בהכנסות ברן מיוחסת בעיקר לפעילות ברן אינטרנשיונל, אשר ההכנסות בה הסתכמו ברבעון השני בכ-114 מיליון שקל, צמיחה של 15% ביחס להכנסות ברבעון המקביל אשתקד, וגידול של 24% ביחס להכנסות ברן אינטרנשיונשל ברבעון הראשון.

בפעילות ברן ישראל הסתכמו ההכנסות ברבעון השני בכ-60 מיליון ש"ח, וזאת בהשוואה לכ-69 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, והיקף דומה ברבעון הראשון של 2017. ברן ישראל, המבצעת פרויקטים בתחום התשתיות והתחבורה, ממשיכה ומתמקדת במאמצי השגת פרויקטים וכניסה להסכמים בטווח הקצר ולביצוע קרוב, חלקם פרוייקטים משמעותיים מבחינת ההיקף ומשך הפרוייקט.

ברבעון השני של 2017 נמשך השיפור ברווחיות בשלושת החתכים: הגולמי, התפעולי והנקי.

הרווח הגולמי ברבעון השני של 2017 הסתכם בכ-25.1 מיליון שקל, עלייה של 40% בהשוואה לרווח הגולמי ברבעון המקביל אשתקד, וגידול של כ-10% בהשוואה לרבעון הראשון. שיעור הרווחיות הגולמית השתפר אף הוא ועמד על כ-14%.

הרווח התפעולי של ברן ברבעון השני עמד על 11.1 מיליון ש"ח, וזאת בהשוואה לרווח תפעולי של 1.3 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. בהשוואה לרבעון הראשון של 2017 בו הרווח התפעולי עמד על 9.8 מיליון ש"ח, נרשם גידול של 13%. העלייה ברווח ובשיעור הרווחיות התפעולית נובעת בעיקר מהמשך השיפור בפעילות ברן אינטרנשיונל – מגזר זה הציג רווח תפעולי של 15.4 מיליון ש"ח (שיעור של 13% מהכנסות המגזר), וזאת בהשוואה להפסד של 0.4 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, ורווח תפעולי של 12 מיליון ש"ח ברבעון הראשון. שיעור ההוצאות התפעוליות מסך ההכנסות ירד ברבעון השני של 2017, לראשונה, מ-10%, ועמד על 9.8%.

הרווח הנקי לבעלי המניות גדל ברבעון השני לכ-6.8 מיליון ש"ח, וזאת בהשוואה לרווח של 0.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, ו-6.3 מיליון ש"ח ברבעון הראשון של 2017.

ההון העצמי נכון לסוף הרבעון השני של 2017 גדל , והסתכם בכ-81 מיליון ש"ח, כ-24% מסך המאזן.

בתחילת 2017 חתמה ברן על הסכם להקמת מפעל תעשייתי ברוסיה, בהיקף כספי של כ-758 מיליון שקל. סמוך לסיום הרבעון השני, הודיע הלקוח על ביטול ההסכם. במחצית הראשונה של 2017 רשמה ברן הכנסות בהיקף של כ-35 מיליון ש"ח מפרויקט זה, ולחברת הבת ברוסיה כבר הועבר מרבית סכום זה.  החברת הבת ממשיכה לפעול למיצוי זכויותיה מול הלקוח והבנק המממן. על-אף ביטול ההסכם, ממשיכה ברן לפעול בשוק הרוסי, ומזהה בו פוטנציאל ממשי לזכייה ולקבלת פרויקטים נוספים.

המהלך לבחינת הכנסת משקיע נמשך, ומלווה על ידי בנקאי השקעות בתחום. הצפי המתוכנן לסיום ההכנות, והתכנסות לסגירה הינו במחצית השנייה של השנה.  במקביל הודיעו בעלי השליטה בחברה על נכונותם למכור את דבוקת השליטה בחברה, באופן חלקי או מלא.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com