מערך השיטור העירוני בקריית אתא נבחר לשמש מודל לימודי עבור חניכי ביה"ס לשוטרים - 0404
+
מערך השיטור העירוני בקריית אתא נבחר לשמש מודל לימודי עבור חניכי ביה"ס לשוטרים עיריית קריית אתא

מערך השיטור העירוני בקריית אתא נבחר לשמש מודל לימודי עבור חניכי ביה"ס לשוטרים

30 חניכי ביה"ס לשוטרים הגיעו לנקודת השיטור בקריית אתא על מנת ללמוד על מודל מערך השיטור העירוני הפועל בהצלחה בעיר.

מפקד תחנת זבולון סנ"צ קובי קרני ומפקד נקודת השיטור, פקד ליאור חן הסבירו לחניכים כיצד מופעל המודל בעיר בשיתוף פעולה מלא עם העירייה, מבצעי האכיפה והקשר עם הקהילה.

ע"פ נתוני המשטרה מאז שהחל לפעול מערך השיטור המשודרג בעיר ירדה משמעותית כמות העבירות בעיר. בסקר ארצי שביצע המשרד לביטחון פנים ברשויות המקומיות בכל הארץ בנושא השיטור העירוני נמצא כי רוב תושבי העיר (87%) הינם שבעי רצון מפעילות מערך השיטור העירוני בעיר. ע"פ נתוני הסקר 81% חשים את מעורבותם בקהילה לעומת הנתון הארצי העומד על 73%.

פרויקט השיטור העירוני הינו מערך אכיפה עירוני מוגבר הכולל כוח משולב של כוחות שיטור ופיקוח עירוני שמטרתו להרתיע, למנוע ולאכוף עבירות בתחומי איכות החיים, אלימות והתנהגות אנטי-חברתית. המודל המחודש החל לפעול בעיר לאחרונה עם כוח מתוגבר של 11 פקחים ועוד 11 שוטרים הפועלים במשותף. במסגרת האכיפה המוגברת, הושם דגש מיוחד על אכיפת חנייה , אכיפה של חוקי העזר העירוניים לרבות אי איסוף צרכי כלבים והשלכת פסולת וגזם וטיפול בעבירות אלימות ואיכות חיים באופן מוגבר ויסודי.

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ: "עיריית קרית אתא משקיעה את מירב המשאבים בנושא הביטחון האישי של כל תושב. כעיר הגדולה בקריות ישנה חשיבות להפעלת מודל שיטור עירוני איתן שיהווה גורם משפיע הן בפן האכיפה והן בפן המניעה. מדובר בתהליך המשלב את כל מחלקות העירייה באופן מקיף ,מתואם ובשותפות רחבה ככל שניתן, לצורך הגברת הביטחון האישי, צמצום אירועי האלימות ויצירת שיפור ניכר באיכות החיים".