בעקבות פניית 0404: דיון במשרד הביטחון על חיוב מילואימניקים להשתמש רק ב״לאומי קארד״ לקבלת הטבות - 0404
בעקבות פניית 0404: דיון במשרד הביטחון על חיוב מילואימניקים להשתמש רק ב״לאומי קארד״ לקבלת הטבות שלמה הס

בעקבות פניית 0404: דיון במשרד הביטחון על חיוב מילואימניקים להשתמש רק ב״לאומי קארד״ לקבלת הטבות

בלשכתו של סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, יתקיים ב-6.9 דיון מיוחד בעניין חיוב משרתי המילואים להשתמש אך ורק בכרטיס ״לאומי קארד״ לטובת קבלת הטבות דרך אתר ״בהצדעה״. הדיון יתקיים בעקבות פניית חדשות 0404 בבקשה ממשרד הביטחון להתערב לטובת כלל חיילינו מהמילואים ולהביא לביטול ההחלטה הפוגעת ברבים מהם.

כזכור, בחדשות 0404 פורסם על זעמם של אנשי המילואים בעקבות ההחלטה. מילואימניקים פנו בעניין לחדשות 0404 ובאמצעות עו״ד אייל פלטק, שיגרה מערכת חדשות 0404 מכתב דחוף למשרד הביטחון בדרישה להתערבות מיידית.

במכתב ששלח עו״ד פלטק צוין כי, ״בשם מרשי אתר החדשות “0404”, אבקש את את התערובתכם המהירה בעניין שבנדון. כידוע, מועדון חיילי המילואים “בהצדעה” הינו מועדון הטבות למשרתי מילואים פעילים אשר הוקם על ידי משרד הביטחון ואגף כוח אדם בצה”ל והכל על מנת להוקיר ולכבד את כל מי שמשרת בכוחות המילואים.

לאחרונה פורסם כי החל מחודש אוקטובר 2017 ובניגוד לעבר, רק חברי מועדון “בהצדעה” אשר יתקשרו עסקית ויחזיקו כרטיס אשראי של חברת “לאומי קארד”, הם ורק הם יוכלו להמשיך ולהנות מההטבות של מועדון “בהצדעה” ואילו כל משרת מילואים אחר אשר תורם מזמנו, מרצו ואף מסכן את חייו במהלך שרות המילואים ואשר אינו מחזיק כרטיס אשראי של חברת “לאומי קארד”, לא ייהנה מהטבות המועדון כפי שהיה נהוג עד היום״.

עוד ציין פלטק בשם חדשות 0404: ״חיוב משרתי הקבע להתקשר עם חברת “לאומי קארד” על מנת להנות מההטבות של מועדון “בהצדעה”, הינה החלטה פגומה מיסודה ומעידה על כשל בהבנה של אופן ההוקרה של משרתי המילואים ונועדה אך ורק על מנת להעשיר את כיסם של מעורבים שונים. אבקשכם נכבדי, להכנס ל “עובי הקורה” בעניין רגיש זה, לבדוק ולוודא כי משרתי הקבע אשר תקצר היריעה מלפרט את תרומתם לביטחון מדינת ישראל, ימשיכו להנות מהטבות מועדון “בהצדעה” וזאת ללא כל התניות ו/או כל התקשרות עסקית עם חברת “לאומי קארד” או כל חברה מסחרית אחרת״.

לאחר שפנייתנו התקבלה, במשרד הביטחון עדכנו כי ב-6.9 ייערך דיון בנושא.

המילואימניק שלומי הס לחדשות 0404: ״מצידי, אני קורע את הכרטיס של ״בהצדעה״. אני לא צריך טובות של אף אחד. זו לא תעודת מילואים, זה רק מועדון ״הטבות״. חשוב לי להבהיר כי נמשיך לבצע את שירות המילואים ולהתנדב תמיד למען ארץ ישראל״.

כזכור, בצה״ל ובמשרד הביטחון הגיבו ומסרו לחדשות 0404: ״מועדון ״בהצדעה״ נוסד בשנת 2010 במטרה להיטיב עם אנשי המילואים הפעילים, התורמים למדינה. המועדון מציע מגוון רחב של הטבות בתחום הפנאי והצרכנות למשרתים בשירות מילואים פעיל.

בדומה למועדוני צרכנות רבים ועל מנת לשדרג את ההטבות לחברי המועדון, הוחלט בצה”ל ובמשרד הביטחון, לאפשר את ההטבות רק למחזיקי כרטיס האשראי של המועדון הניתן בחינם וללא כל עלות (גם לא עתידית).

משרד הביטחון וצה״ל ימשיכו לפעול על מנת להיטיב ולהביע הוקרה למשרתי המילואים ולחיילי צה״ל בכלל״.

גורם צבאי הוסיף וציין: ״ההטבות שבמסגרת מועדון בהצדעה מסובסד בכ- 15 מיליון ש״ח מדי שנה מתקציב מערכת הביטחון. ההחלטה על שימוש בכרטיס אשראי של המועדון נועד על מנת להגדיל את סבסוד ההטבות בדומה למנגון הקיים בכל מועדון צרכנות אחר. כמאה אלף מחברי המועדון, כבר מחזיקים בכרטיס אשראי ״בהצדעה״. משרד הביטחון יודע לתת פתרונות גם למסורבי אשראי״. (בתמונה: הכרטיס של המילואימניק שלומי הס).

מייסד חדשות 0404, בועז גולן: ״נמשיך להלחם למען כלל חיילי המילואים. החבר׳ה הנפלאים האלה נלחמים מסביב לשעון כדי שנוכל לחיות כאן בשקט. מחובתינו לעמוד על שלהם ולסייע בכל דבר שהם זקוקים לו. אני מודה לעו״ד אייל פלטק שנעמד דום לכל בקשה שלנו הקשורה בכוחותינו ולא רק״.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com