'פארק הטרמינל' באילת יצא לדרך - צפוי להיפתח בעוד שנתיים - 0404
'פארק הטרמינל' באילת יצא לדרך – צפוי להיפתח בעוד שנתיים דוברות עיריית אילת

'פארק הטרמינל' באילת יצא לדרך – צפוי להיפתח בעוד שנתיים

עיריית אילת באמצעות החברה הכלכלית פרסמה השבוע, מכרז ראשון להפעלת אטרקציות תיירותיות בשטח שדה התעופה הישן בעיר. הפארק יוקם בהשקעה של 170 מיליון שקלים וצפוי להיפתח בעוד כשנתיים.

מדובר במכרז להקמה והפעלה של אטרקציות בשטח של כ-14 דונם בדרום השדה, לתקופה של 10 שנים. כעת, כשנה לאחר פינוי שדה התעופה באילת ופתיחת שדה התעופה הבינלאומי ע"ש "רמון" בצפון העיר, החלו כבר עבודות הפיתוח בשטח השדה הישן כולל סלילת כבישים שיחברו את מרכז העיר לשטח הטרמינל, הכשרת מתחם אירועים ועוד.

הפארק, שיהיה הגדול בישראל , יוקם בהשקעה של 170 מיליון שקל וישתרע על שטח כולל של 70 דונם. הפארק יכלול אטרקציות תיירותיות ככדור פורח, גלגל ענק, בריכת גלים, פארק מים, פארק מוטורי, מתחם נינג'ה, מתחם אקסטרים, מוזיאון רכב, שוק אוכל, מתחם קרנבל, מגלשות מים אקסטרים, לונה פארק, פארק מתנפחים וג'ימבורי, פארק חבלים, מציאות מדומה, קרקס, מכוניות מתנגשות, סימולטור גלישה, בריכת כדורים ועוד. בנוסף, יבנה מתחם הופעות ופסטיבלים חדשני ממכולות ממוחזרות, מרכז תרבות עירוני, מוזיאון, מלון לואו קוסט, מתחם קמפינג ועוד.

עוד בפארק הטרמינל מתוכנן פארק פתוח המחבר את הצד המזרחי והמערבי של העיר ומרושת בשבילים והצללה, חיבור רחובה המרכזי של אילת – שדרות התמרים אל הטיילת, פארק אתגרי, אטרקציות תיירותיות כאמור, מגרשי משחק, מתחם קמפינג, מתחם הופעות ופסטיבלים רבי משתתפים ועוד. מבנה הטרמינל יישמר ויוסב למרכז תרבות עירוני. המתחם המיועד לשמש כמתחם האטרקציות מחולק לשלושה חלקים: מתחמים מערבי ומזרחי ששטחו של כל אחד הוא כ-7 דונם, ועוד שדרה מרכזית (בתוואי מסלול ההמראה הקיים), שתכלול פארק עירוני, שטחים ציבוריים ושטחי שירות שונים. בכל אחד מתתי המתחמים יופעלו אטרקציות, וכן יופעלו אטרקציות "חוצות גדר" בכל שטח הפארק.

המתחם ינוהל ע"י מנהלת מרכזית שתופעל ע"י החברה הכלכלית והעירייה, ותעסוק בפיתוח, קידום ושיווק הפארק ולמפעילים לא יהיו זכויות כלשהן במקרקעי המתחם. המפעילים יהיו אחראים לתשלום כל העלויות הקשורות בהקמתה ובהפעלתה של האטרקציה, ואף ישלמו דמי שימוש חודשיים בשיעור ובמתווה שייקבעו מראש, וכן מיסים והיטלים הכרוכים בהחזקת הקרקע ובהפעלת האטרקציה, לרבות ארנונה, מיסים ותשלומי צריכה שוטפים. שיעור התשלומים יקבע בשלב השני של המכרז.

לדברי מאיר יצחק הלוי, ראש עיריית אילת מדובר בתוכנית שלא נראתה כמותה בישראל ובמהלך אורבני משמעותי ביותר לעיר אילת. "אנו נרגשים מאד לצאת לדרך עם פרויקט פארק הטרמינל שיוקם בעיר ובטוחים, כי הפארק ישנה לחלוטין את תרבות הבילוי והפנאי בעיר גם בעבור התושבים וגם לתיירים. מכרז האטרקציות שפרסמנו היום הוא השלב הראשון והשלבים הבאים יפורסמו גם כן בקרוב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]