תמורת 7 מליון דולר: רכישה שישית לפרוטרום ב-2017 - 0404
תמורת 7 מליון דולר: רכישה שישית לפרוטרום ב-2017

תמורת 7 מליון דולר: רכישה שישית לפרוטרום ב-2017

חברת פרוטרום תעשיות בע"מ, אחת מעשר החברות הגדולות בעולם בתחום הטעמים וחומרי גלם הטבעיים הייחודיים, ממשיכה את תנופת הרכישות ואת יישום אסטרטגיית הצמיחה המהירה והרווחית, מודיעה היום, כי חתמה על הסכם לרכישת 100% ממניות החברה השוויצרית בתמורה לכ-7 מיליון דולר ארה"ב. העסקה הושלמה במועד החתימה ומומנה באמצעות חוב בנקאי.

על פי דוחותיה הניהוליים של Muhlehof, מחזור המכירות שלה ב- 12 החודשים שהסתיימו ביוני 2017 הסתכם בכ-3.4 מיליון דולר ארה"ב (כ- 3.35 מיליון פרנק שוויצרי).

Muhlehof, שנוסדה בשנת 1979, עוסקת בפיתוח, בייצור ובשיווק של פתרונות טעמי Savory (תחום הטעמים הלא מתוקים) הכוללים טעמים, תערובות תבלינים, מרינדות וחומרי גלם פונקציונאליים לתעשיית המזון, עם דגש על תחומי מזון הנוחות (Convenience Food) והבשר. ל- Muhlehof המעסיקה כ- 9 עובדים, אתר פיתוח, ייצור ושיווק בשוויץ, הכלול בין הנכסים הנרכשים. ל – Muhlehof סל מוצרים פתרונות ייחודיים המותאמים ללקוחות וטעמים שוויצרים, המבוסס על ידע וניסיון רב, ובסיס לקוחות רחב, ביניהם רשתות קמעונאות שוויצריות מובילות. חיבור הלקוחות המגוונים של Muhlehof ופרוטרום יוצר הזדמנויות Cross-selling רבות ומגוונות.

רכישת Muhlehof תחזק את מובילות השוק של פרוטרום בשוויץ ותאפשר לה להמשיך להרחיב ולהעמיק את פעילותה ולהגדיל את נתח השוק שלה במדינה תוך ניצול סינרגיות בתחומי המו"פ, המכירות, התפעול, הרכש והלוגיסטיקה, תוך השגת חסכונות מהותיים מהמיזוג.  

פרוטרום רואה חשיבות אסטרטגית רבה בצמיחה המהירה בתחום ה-Savory, בו יש לה כיום מובילות שוק, והיא מתמקדת בפיתוח מוצרים טבעיים, בריאים, חדשניים וייחודיים, בעלי ערך מוסף גבוה, באתריה בכל העולם. שוק טעמי ה- Savory העולמי צומח עקב העלייה ברמת ובאורח החיים והשינויים בהרגלי הצריכה, המביאים לגידול בביקוש למזון מעובד ולמזון נוחות (Convenience Food), הן לצריכה ביתית והן מחוץ לבית. פרוטרום החלה לפני כ- 10 שנים במהלך אסטרטגי מתוכנן לבניית פעילות Savory גלובלית משמעותית באמצעות רכישות של חברות מובילות בתחומן בעלות פתרונות ייחודיים ומיצוב חזק בשווקי יעד אסטרטגיים. בין החברות והפעילויות שנרכשו: Nesse, Geurtzmuller ופעילות ה-Savory של CH. Hansen בגרמניה (ב-2006, ב-2007, וב-2009 בהתאמה), רכישות EAFI בבריטניה, פעילות ה-Savory של Rieber בנורבגיה, פעילות ה-Savory של CH. Hansen באיטליה ו-FSI בארה"ב ב-2011, רכישות Savoury Flavours בבריטניה ו- ETOL ב-2012, רכישות ג'נדרי הדרום אפריקאית ו- PTI ברוסיה ב- 2013 והרכישות של FoodBlenders האנגלית, BSA הקנדית, לה פעילות גם בהודו ב- 2015, ו- Amco הפולנית, Wiberg האוסטרית, Redbrook האירית, Piasa המקסיקנית ב-2016 ו- Unique הדרום אפריקאית ב- 2017.

לדברי אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של קבוצת פרוטרום "זוהי רכישה נוספת של פעילות בתחום הליבה של פרוטרום שמחזקת את מובילות השוק שלנו בתחום ה- Savory בכלל ובשוויץ בפרט ומאפשרת לנו להציע ללקוחותינו וללקוחות Muhlehof סל פתרונות רחב יותר בהתבסס על החדשנות והטכנולוגיות של מוצרי פרוטרום בתחום הSavory ולשפר עוד יותר את איכות וייחודיות השירות שלנו.  נפעל להשגת יעילות עסקית ותפעולית מרבית ממיזוג פעילות Muhlehof עם פעילותנו בשוויץ, בגרמניה, באוסטריה ובאיטליה".

יהודאי סיכם ואמר, כי "רכישת Muhlehof ממשיכה את יישום אסטרטגיית הצמיחה המהירה והרווחית של פרוטרום, ואת מימוש חזונה  "To be the preferred partner for tasty and healthy success". זו הרכישה השישית שאנחנו מבצעים השנה, לאחר רכישת חברת הטעמים הדרום אפריקאית Unique Flavors, חברת הטעמים הצרפתית רנה לורן, חברת הטעמים הוויאטנמית WFF, רכישת חברת פתרונות טעם לתחום הגלידות והקינוחים הברזילאית SDFLC ורכישת Flavours & Essences האנגלית, עליה הודענו בשבוע שעבר. משנת 2015 רכשנו כבר 25 חברות, שמשולבות בהצלחה עם פעילותנו הגלובלית ותורמות ותתרומנה להמשך הגידול במכירות ולשיפור ברווח וברווחיות, תוך ניצול מירבי של הסינרגיות הטמונות בהן". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]