שרת שיתופי או שרת VPS - 0404
שרת שיתופי או שרת VPS PIXABAY

שרת שיתופי או שרת VPS

כאשר אתם נכנסים לזירה הדיגיטלית על מנת לנהל עסק, מדובר על משימה שהיא כלל אינה פשוטה. בעולם שבו השפע הדיגיטלי הוא כה רב ומגוון, אנו עשויים לעמוד מול החלטות ובחירות וכל זאת למטרת העלאת אתר איכותי לאוויר. מדובר על רמת העיצוב, נוחות בממשק למשתמש ואחסון האתר שזה הרגע המיוחל לאחר כל שלבי הקמת, תכנון והעלאת האתר. ההתלבטות עשויה להיות בין שרת שיתופי, לבין  שרת וירטואלי מסוג VPS. עוד שאלה היא האם להשתמש באחסון שיתופי SHARED HOSTING}} או בשרת הווירטואלי הפרטי? כמו בכל הדברים, ישנם חסרונות ויתרונות אך ראשית אסביר, מה ההבדל בין שני סודי הפתרונות בתחום אחסון אתרים. כאשר מדובר על אחסון שיתופי של אתרים, כשמו כן הוא, מדובר  על אתר שנמצא יחד עם עוד אתרים רבים. על אותו השרת מבלי שיופרד פיזית.

מדובר על הוזלת עלות האחסון, אך השרת הווירטואלי הפרטי הוא שילוב של שניהם, כאשר פתרון זה למעשה מהווה את אותו הפתרון כמעט של שרתים שיתופיים, אך חברת האחסון מקצה לאתר שלכם שטח דיסק פרטי משלו, אשר כולל קיבולת גבוהה, רישיונות למערכת ההפעלה ועוד כהנה וכהנה . למעשה, הנכם מחזיקים בשטח ווירטואלי משלכם וזה היתרון של  שרת VPS. למעשה, נוכל להשוות את שני הפתרונות לפתרונות דיור. הפתרון הראשון, הינו דירת שותפים, כאשר לכל שותף יש את החדר שלו שעוצב על ידי בעל הנכס, כל שותף בעצם, משלם פחות ממה שהיה צריך לשלם, אך כמות החברים שהוא יוכל לארח תהיה מוגבלת. לו היה  אחד מהשותפים שוכר את הנכס לבד ללא שותפים. אך מדובר על דירות בבניין משותף אחד, אבל לכל דייר יש את המרחב והפרטיות המלאה משלו.

האם שרת VPS משתלם יותר?

למעשה מי שבוחר לאחסן את האתר שברשותו באמצעות שרת VPS, הוא אמנם ישלם יותר, אבל הוא יהיה עצמאי יותר מה שיעלה גם את רמת ההגנה והביטחון כאשר התמורה למחיר תהיה מאוד משתלמת. למעשה שרת זה, נקרא גם "שרת וירטואלי".  היום שרת פרטי{VPS} הינו המילה האחרונה בתחום אחסון האתרים, היות ואין מדובר על שרת עמוס ולכן ביצועיו מהירים יותר. על מנת, שרת מסק אף שירותי תמי און ליין והוא אינו צריך לסרוק אלפים של אתרים אחרים, כך שהאתר הינו מהיר במיוחד. בשרת וירטואלי VPS, קיימת בידיכם האופציה לקבוע קונפיגורציית יישומים על השרת בעצמכם ולהרחיב באופן זה, את טווח הביצועים של האתר שיהיו גבוהים יותר.

הביצועים באחסון באמצעות שרת שיתופי הינם מוגבלים לטכנולוגיה המתקדמת יותר היום. הביצועים של האחסון השיתופי יהיו מושפעים מאתרים אחרים שמאוחסנים על אותו שרת. מצד שני, ישנם יתרונות גם לגבי האחסון של השרת השיתופי, כאשר אין לכם בכלל צורך בתחזוקה של השרת מבחינתכם. אם תחליטו על אחסון באמצעות שרת וירטואלי, תצטרכו מן הסתם, למנות מנהל מערכת מומחה, אשר יבצע עבורכם את התחזוקה של האתר.

המסקנות בדבר אחסון וירטואלי ואחסון שיתופי

לפני שתתרשמו משני הפתרונות של אחסון שיתופי של האתר, לבין שרת פרטי, כפי שהבנתם, קיימים יתרונות וחסרונות גבי כל אחד מהשרתים. למעשה, הבחירה היא בידיכם והכול תלוי בכוונות העסקיות שלכם ובאופי האתר אשר ברצונכם לאחסן. תוכלו להתייעץ עם חברת קידום אתרים, אשר מתמחה ותוכל אף לייעץ לכם בדבר אופן אחסון האתר, כאשר החברה במתה וקידמה את האתר שברשותכם, כך שהיא תוכל לתת עבורכם את העצה הטובה ביותר לגבי האחסון ההולם ביותר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]