3 העבירות הפליליות הנפוצות ביותר ב-2019 - 0404
3 העבירות הפליליות הנפוצות ביותר ב-2019 PIXABAY

3 העבירות הפליליות הנפוצות ביותר ב-2019

בשנת 2019, חלה עלייה ב-3 עבירות פליליות שהפכו לנפוצות. למשל עבירות רכוש כגון גניבה בבתים, פריצה לרכבים, למוסדות ועוד. יש לציין, כי עבירות רכוש, עשויות להתפתח לאלימות חמורה ומדובר על סעיף 402 לחוק העונשין התשל"ז  1977. המחוקק בשיתוף עם ביהמ"ש, ביקשו להתייחס לעבירות רכוש באפס סובלנות בכדי למגר את התופעה ולכן, העונשים בעבירות רכוש נעים בין 2-4 שנים מאסר בפועל. יש לדעת, כי הענישה הינה בהתאם למקרה עבירת הרכוש, למשל שוד של קשישים, העונש הוא 4 שנות מאסר בפועל. יש לציין כי 27% מהעבירות הפליליות  בשנת 2019, היו עבירות רכוש. עורך דין פלילי, עשוי להיתקל באתגרים מקצועיים שאינם פשוטים כלל.

כאשר חשוד שנתפס בעבירת התפרצות, קשה לספק לו הגנה משפטית. מדובר על "הארד קור "העברייני הקשיח. לפעמים ישנם חשודים בעבירות רכוש המוזמנים לחקירה משטרתית ובמקרים אלה, יש להסתייע בשירותיו של עורך דין פלילי אשר מתמחה בעבירות רכוש. יש לציין, כי גם עבירות עושק, הפכו לעבירה הפלילית מבין הנפוצות לשנת 2019, כאשר עבירה זו מצוינת בסעיף 431 לחוק העונשין. מדובר על אדם אשר מנצל מצוקה גופנית, שכלית או נפשית, את חוסר הניסיון או את קלות הדעת של הנעשק ובנסיבות אלה, הוא למעשה דורש דבר שאינו מגיע לו על פי חוק.

עלייה בעבירות מין ופדופיליה לשנת 2019

הסטטיסטיקה בישראל, מדאיגה לגבי העלייה החדה במקרי פדופיליה, ייתכן וישראל הינה "גן עדן לפדופילים", היות ומספר כתבי האישום, נמצא דווקא בירידה משמעותית. בחמש השנים האחרונות, נפתחו כ-12,189 תיקים במשטרה בגין עבירות מין בקטינים, כאשר מתוכם, הועברו 4,676 תיקים הועברו לפרקליטות. נתונים מדאיגים אלה, מראים כי רק 5% מהתיקים מטופלים בביהמ"ש.

גם בעבירות מין, חלה עלייה של 22% במס' תיקי החקירה שנפתחו בגין עבירות מין חמורות כאשר העבירות ברובן הן: אונס, בעילה שלא כחוק ומעשה מגונה בכוח. העונש על עבירות מין משתנה, באם מדובר על תקיפת אדם שאינו קטין לבין אדם שנחשב כקטין. מדובר על מעל 10 שנות מאסר בפועל וכאשר מדובר על עבירות פדופיליה העונש עולה על 10 שנים. כאשר אדם החשוד בעבירות מין ופדופיליה, מיד לפני חקירה משטרתית, עליו לפנות אל עורך דין פלילי אשר יוכל לסייע לו להפחית את עונשו או לבטל את האשמה בגלל חוסר ראיות מספיקות ועוד אסטרטגיות משפטיות שעוה"ד בקיא בהם.

נהיגה בשכרות הנתונים לשנת 2019

בשנים האחרונות, אנו עדים לתופעה כי אגף התנועה, הגביר את האכיפה בעבירות שמסכנות חיים וכן, מספר תאונות הדרכים עדיין בעלייה. מניין ההרוגים עמד בשנת 2019 ל-349 לעומת ההרוגים בשנת 2018 אשר מספרם נאמד ב- 315 הרוגים. ביהמ"ש רואה בעבירת נהיגה בשכרות כעבירה פלילית לכל דבר ועניין  סעיף 64 ב לפקודת התעבורה מגדיר כי אדם הנוהג בשכרות כאשר המינון בדמו של אלכוהול עולה על 250 מיקרו גרם, למעשה מדובר על מינון של פחות מכוס יין אחת. העונש הצפוי על נהיגה בשכרות הינו עד שנתיים מאסר, אך הכול תלוי בנסיבות המקרה וניתן יהיה להטיל כעונש, קנס או מאסר. במידה ונהג קיבל זימון בגין עבירת נהיגה בשכרו, עליו לפנות אל עורך דין פלילי אשר בקיא בתחום זה.

בפניה אל עו"ד פלילי, יש לברר היטב באילו תחומים בקיא עוה"ד, היות וישנם תחומים רבים בסדר הדין הפלילי ויש לוודא כי עוה"ד הפלילי בקיא במקרה הספציפי של הלקוח וכן, לבוק אם זכה במשפטים שנערכו  בגין מקרים דומים, כך שיוכל להסתמך בביטחון מלא על עוה"ד שהוא מתעתד לשכור.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]