פרסום ראשון: חיילים חזרו לביתם לאחר שההסעה ללוחמים לא הגיעה. צה״ל: ״האירוע בבדיקה״ - 0404
פרסום ראשון: חיילים חזרו לביתם לאחר שההסעה ללוחמים לא הגיעה. צה״ל: ״האירוע בבדיקה״ 0404

פרסום ראשון: חיילים חזרו לביתם לאחר שההסעה ללוחמים לא הגיעה. צה״ל: ״האירוע בבדיקה״

במשך שעות המתינו אתמול (א׳) לוחמי גבעתי להסעה שתקח אותם, אלא שהשעות חלפו וההסעה לא הגיעה. החיילים נותרו בשמש ללא כל מענה ובשלב מסוים, שמונה מהם החליטו על דעת עצמם לחזור לביתם.

החיילים, המשרתים בגדוד רותם, סיפרו לחדשות 0404 כי הם נדרשו להגיע לקריית גת בשעה 14:00 אחרי סוף השבוע שעשו בביתם ומשם היו אמורים להמשיך לבא״פ לכיש. כל החיילים התייצבו במועד, אך ההסעה לא הגיעה. השעות חלפו וכל פרק זמן מסוים הובטח לחיילים ש״הנה, ההסעה בדרכה וכבר תגיע״. הסיפור הזה נמשך עד לשעה 22:30, כאשר כל החיילים שוכבים על הארץ ליד הציוד וללא כל מענה. בשלב מסוים, החליטה קבוצה של שמונה חיילים לעשות מעשה. החיילים הבהירו שנמאס להם והם פשוט חזרו לביתם. בגדוד רותם שוקלים להעמידם לדין.

אחד החיילים סיפר לחדשות 0404: ״המתנו זמן רב וכל חצי שעה אמרו לנו שעוד כמה דקות יגיע אוטובוס. הכי מכעיס זה שלא היו איתנו בכלל מפקדים או מ״מ. בנוסף – המ״פ, סמ״פ, קצין, ומפקד סיננו אותנו בטלפון ולא דיברו איתנו במהלך כל היום. זו לא פעם ראשונה שזה קורה אצלנו בגדוד. כבר היה מצב שחיילים כמעט ישנו ברחוב״. 

חייל אחר סיפר על הרגשתו: ״אם אנחנו מאחרים – המפקדים אומרים שזה כמו איחור מבצעי ולא נעמוד בזמן למלחמה. זה בדיוק מה שקרה – האוטובוס לא בה וכדאי שיבינו שמבחינת כשירות מבצעית – לא היינו שם ואיחרנו ב-11 שעות! זה מוגזם מאוד. אפילו בטריות לטלפון כבר לא היו לחלק מאיתנו״.

מדובר צה״ל נמסר בתגובה: ״אתמול, בעקבות תקלה לוגיסטית חל עיכוב במערך ההסעות של גדוד חיילים לבסיס האימונים. האירוע נמצא בבדיקה ויופקו ממנו הלקחים הרלוונטיים״.

גורמים בצה״ל הוסיפו ואמרו: ״נציין כי מפקדי הגדוד דאגו לאוכל לחיילים. כמו כן, מספר חיילים בחרו להגיע באופן עצמאי באמצעות תחבורה ציבורית לבסיס. מקרים דומים שאירעו בעבר נבדקו וטופלו״.
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com