בת ים: 660 יחידות דיור חדשות בפינוי בינוי - 0404
בת ים: 660 יחידות דיור חדשות בפינוי בינוי יח''צ

בת ים: 660 יחידות דיור חדשות בפינוי בינוי

הועברה לדיון להפקדה בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב תכנית פינוי בינוי אותה מקדמת חברת מצלאוי לבניית 660 יחידות דיור חדשות בבת ים. התכנית שמתייחסת למתחם הרחובות רוטשילד, הרצל וליבסקינד בעיר הועברה לדיון בוועדה המחוזית עם המלצת הועדה המקומית להפקידה.

במסגרת התכנית ייהרסו 163 יחידות דיור ישנות על פני 12 מבנים, שחלקם אף מוגדרים כמבנים מסוכנים. במקומם יוקמו 660 יחידות דיור חדשות על פני 5 בניינים חדשים בחלוקה הבאה – 2 מבנים בני 16 קומות ועוד 3 מבנים בני 35 קומות. כמו כן יכלול הפרויקט שטח של כ- 4,000 מ"ר למלונאות, שטח של כ- 2,500 מ"ר למשרדים ועוד 600 מ"ר למסחר. 

הדיון בוועדה המחוזית בוועדה המחוזית צפוי להתקיים בתוך 60 יום מיום וככל שיוחלט להפקיד את התכנית יעמדו 60 יום להגשת התנגדויות. ככל שלא יוגשו התנגדויות תאושר התכנית ויחלו הליכי הרישוי.

סמי מצלאוי מנכ"ל חברת מצלאוי ובעלי החברה ציין, כי "לאחר עבודה מאומצת של כ- 8 שנים, במהלכם התקיימו דיונים ממשוכים וישיבות בעירייה ובועדה המחוזית סוף סוך תכנון הפרויקט הגיע לישרות האחרונה. אחרי שנים ארוכות של עבודה יש צפי שממש בקרוב נוכל לצאת לדרך. התחדשות עירונית הכרחית לשם קידום העיר בת ים ממש כפי שהיא תרמה לערים אחרות בהן הקמנו בהצלחה פרויקטים מסוג זה כמו למשל בקרית אונו וביהוד ופרויקטים ששינו את פני העיר כפר סבא". 

התכנית שאושרה מצטרפת לתכנית נוספת שהוגשה על ידי חברת מצלאוי. מדובר בתכנית פינוי בינוי שאושרה בוועדה המחוזית לתכנון ולבניה בתל אביב יפו לפינוי 240 יחידות דיור קיימות ולבניית 1,010 יחידות דיור בציר יוספטל שבשכונת רמת הנשיא בבת ים.

כמו כן הוועדה אישרה תכנית לעיבוי ובינוי במסגרת תמ"א 38 בבניינים סמוכים. על פי התכנית שאושרה יתווספו 445 יחידות דיור חדשות ל- 508 יחידות הדיור הקיימות ובסך המתחם יכלול 953 יחידות דיור.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com