"החליטה למות כ'שהידה'" - כתב אישום נגד המחבלת משער שכם - 0404
+
"החליטה למות כ'שהידה'" – כתב אישום נגד המחבלת משער שכם דוברות המשטרה

"החליטה למות כ'שהידה'" – כתב אישום נגד המחבלת משער שכם

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה כתב אישום לביהמ"ש המחוזי בעיר נגד המחבלת, פדווא חמאדה, בת ה-29, בגין שתי עבירות של מעשה טרור של ניסיון לרצח והחזקת סכין.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד חיים פס, במועד אינו ידוע גמלה בליבה של המחבלת החלטה לבצע פיגוע חבלני בו תרצח אזרח ישראלי והיא תמות כ"שהידה".

ב- 12.8.17 בשעה 11:00 לערך, העירה המחבלת את בעלה, והודיעה לו כי אינה חשה בטוב וכי ברצונה ללכת לרופא המשפחה. בעלה של המחבלת הזמין עבורה מונית. בהגיע המונית עלתה המחבלת על המונית, כאשר היא נושאת בתיקה סכין עם להב באורך כ-12 ס"מ, בה הצטיידה לצורך מימוש תוכנית הרצח, וביקשה מנהג המונית כי יוריד אותה בשער שכם. 

בהגיעה לשער שכם ירדה המחבלת מהמונית והחלה לצעוד לעבר תחנת האוטובוסים במקום. באותה שעה, עבר במקום המתלונן לאחר שחזר מתפילה בכותל. המחבלת, במטרה להוציא אל הפועל את תוכנית הרצח, הוציאה את הסכין מתיקה, התקרבה למתלונן ותקפה אותו בהניפה את הסכין מלמעלה למטה, מספר פעמים, לעבר ראשו ופלג גופו העליון וזאת במטרה לרוצחו.

המתלונן, בתנועה אינסטינקטיבית ועל מנת להתחמק מהסכין, הניף ידיו למעלה והתכופף. כתוצאה מכך, פגעה הסכין בידו השמאלית והמתלונן החל לברוח תוך כדי שהמחבלת רודפת אחריו והסכין בידה. לאחר מרדף של מספר מטרים עצרה המחבלת וחזרה על עקבותיה, הרימה את תיקה שנפל, והמשיכה בריצה קלה.

באותה עת, עבר במקום מתלונן נוסף. המחבלת, במטרה להוציא אל הפועל את תוכנית הרצח, התקדמה לכיוונו בריצה קלה, וכאשר חלף לידה, הניפה את הסכין לעבר ראשו ופלג גופו העליון, וזאת במטרה לרוצחו. המתלונן הנוסף, בתנועה אינסטינקטיבית,  גונן על ראשו באמצעות ידיו וכתוצאה מכך נחתך שני חתכים עמוקים בכף ידו השמאלית.

המתלונן הנוסף, אשר באותה עת היה בעיצומה של הכשרה כמאבטח ברכבת הקלה, שלף את נשקו לעבר המחבלת תוך שהוא צועק לעברה שתעצור ומזעיק את כוחות הביטחון. מספר אנשים שהיו במקום עצרו את המחבלת, זרקו את הסכין מידה וצעקו לעבר המאבטח שלא יירה במחבלת.

כתוצאה ממעשיה של המחבלת, נגרם למתלונן חתך בידו השמאלית. למתלונן הנוסף נגרמו שני חתכים עמוקים בכף ידו השמאלית והוא פונה לבית החולים ונזקק לטיפול רפואי.