מקורבי רה״מ ורעייתו: ״מסע צייד נגד הגברת נתניהו - ביה״מ דחה את רוב בקשות הסרק הקנטרניות של כספית״ - 0404
מקורבי רה״מ ורעייתו: ״מסע צייד נגד הגברת נתניהו – ביה״מ דחה את רוב בקשות הסרק הקנטרניות של כספית״ קובי גדעון, לע"מ

מקורבי רה״מ ורעייתו: ״מסע צייד נגד הגברת נתניהו – ביה״מ דחה את רוב בקשות הסרק הקנטרניות של כספית״

עתירתו של העיתונאי בן כספית התקבלה חלקית ע״י בית המשפט המחוזי בירושלים. בית המשפט קבע כי עיריית ירושלים תציג מידע בנושא העסקת שרה נתניהו כפסיכולוגית בעירייה.

העירייה חויבה לספק מידע על מועד תחילת העסקתה של נתניהו בעירייה, היקף משרתה, לרבות שינויי שחלו בהגדרת היק המשרה מעת לעת.

בית המשפט ציין כי, ״בכל הנוגע למידע האחר שהתבקש – העתירה נדחית״. מדובר על מידע בעניין המוסדות שלהם נתנה שירות, תלונות על עבודתה (באם היו כאלה) ועוד. מעיריית ירושלים נמסר כי העתירה של כספית התקבלה חלקית וכי, ״העירייה תפעל בהתאם לפסק הדין״.

גורמים המקורבים לראש הממשלה ולרעייתו מסרו בתגובה לפסק הדין: ״אנו מברכים על כך שבית המשפט שם גבול למסע הצייד והרדיפה שמנהל בן כספית נגד הגברת נתניהו מזה עשרים שנה על מנת לפגוע בראש הממשלה ובמשפחתו בכל האמצעים. בפסק הדין שניתן היום (20 באוגוסט 2017) דחה בית המשפט הנכבד את רוב רובן של בקשות הסרק הקנטרניות והטורדניות של כספית. מתברר שגם לרעיית ראש הממשלה יש זכות לפרטיות בעבודתה המקצועית כפסיכולוגית ילדים חינוכית.

ואגב, הגורמים המקצועיים בעיריית ירושלים, בה היא עובדת, הגיבו לעתירה באומרם כי ״אין תלונות כלשהן לגבי תפקודה של הגברת נתניהו. להיפך״. כמובן שכספית ״שכח״ לציין בעתירתו שרעיית ראש הממשלה תובעת אותו בגין הוצאת לשון הרע, לאחר שפרסם שקרים לפיהם כביכול היא פיטרה את הגנן הקשיש במעון ראש הממשלה. הגנן המנוח מנשה קוזוקין ז״ל הספיק להעיד לפני פטירתו שלא היו דברים מעולם, שהגברת נתניהו מעולם לא פיטרה אותו והוא המשיך לעבוד במעון כרגיל. הליך זה יוכרע בחודשים הקרובים.

לא בכדי אפילו אביו של בן כספית, יצחק, כתב פעמיים בעבר לראש הממשלה את הדברים הבאים. ב-28 בינואר 2010 כתב ״איך זה יתכן שהגנים שלי, שבנו את תשתיתו של בכורי, כה מתבלבלים אצלו עד כדי כך… מאז בן גוריון ובגין לא קם לנו מנהיג בשיעור קומתך… אודה לך אם תעביר דרישת שלום חמה מאוד לרעייתך שהפכה למטרת מישנה כדי לפגוע בך. השכל הישר פשוט לא קונה תיאוריה שפסיכולוגית מיומנת ואשת ראש הממשלה תנהג לפי תיאורי ההשמצה הרכילותית הרודפת אחריה בהתמדה. בשיחה עמוקה שניהלתי איתה אני זוכר שהתרשמתי עמוקות מאישיותה החמה והאנושית״.

ב-29 ביולי 2010 כתב האב יצחק כספית לראש הממשלה נתניהו עוד על תחושותיו לגבי התנהלותו של בנו: ״ההתקפות של בני נגד ראש הממשלה הן דברי בלע מופרזים… אצבעו קלה מדי על ההדק. אני מתנחם בזה שרוב הציבור שותף לי בהערכה אליך״.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com