נעצר ערבי מחברון שהביע תמיכה בדאעש בחשבון הפייסבוק שלו - 0404
נעצר ערבי מחברון שהביע תמיכה בדאעש בחשבון הפייסבוק שלו יוטיוב

נעצר ערבי מחברון שהביע תמיכה בדאעש בחשבון הפייסבוק שלו

המשטרה עצרה ערבי מחברון, שהודה בחקירתו כי הוא תומך דאעש.

ראשיתה של החקירה לפני מספר חודשים עם היוודע למשטרה אודות פרסומים בדף הפייסבוק שעל שמו של החשוד ובהם תמיכה גלויה בדאעש, בפעילותה, בהפצת סרטונים אודות פעילותה במדינות שונות וכן סרטונים בהם מבוצע רצח של מתנגדי המדינה האסלאמית. ממצאי החקירה עולה כי החשוד הפיץ פרסומים אלו כבר בשנת 2015 ועד כה וכי אנשים רבים צפו ונחשפו להם.

החשוד, בשנות ה-40, עד לפני מספר חודשים התגורר בשועפאט, עבר להתגורר בחברון, שם נעצר ביום שישי האחרון והובא לחקירה במרחב קדם. לאור חומרת הפרסומים שנחשפו על ידי חוקרי המשטרה, בוצע ניתוח מעמיק ואיסוף הראיות אשר הובאו בפני הפרקליטות שנתנה אישורה לפתיחה בחקירה בגין הסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור. מחר יובא החשוד להארכת מעצרו בפני בית המשפט הצבאי.

במשטרה הדגישו כי איתור החשודים במרחב הסייבר, מעצרם, חקירתם והבאתם לדין הינו נדבך נוסף ומרכזי בפעילות המשטרה בתחום ההסתה לאלימות ולטרור בכלל ובדגש לירושלים. האיתור הממוקד של תומך דאע"ש בתוך תחומי מדינת ישראל , ומגוריו עד לאחרונה בשכונת עוטף ירושלים, מעלה את המסוכנות שבכך.
החשש המרכזי מפרסומים מסוג זה הינם שיהיה מי שיושפע ויחליט לעשות מעשה בהשראת פרסומים מסיתים מסוג זה שעלולים להביא לפגיעה בחיי אדם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com