אין ביטחון: ערבים ביימו תאונה ושלפו נהגת מרכבה. נעים: ״עשרות מקרים דומים - עלול להגמר בחטיפה ורצח״ - 0404
אין ביטחון: ערבים ביימו תאונה ושלפו נהגת מרכבה. נעים: ״עשרות מקרים דומים – עלול להגמר בחטיפה ורצח״

אין ביטחון: ערבים ביימו תאונה ושלפו נהגת מרכבה. נעים: ״עשרות מקרים דומים – עלול להגמר בחטיפה ורצח״

אמש סמוך ל-22:30 בין הכפרים רנתיס ולובאן ררבייה בואכה בית אריה, על כביש 465 המיושן, החשוך ונטול השוליים, ערבים ביימו תאונה ופגעו במכוון מאחור ברכב של תושבת בית אריה כבת 48.

הנהגת המשיכה בנהיגה עד צומת עופרים המואר, בו נוכח סיור צבאי ונעצרה להחליף פרטים עם "הנהג הפוגע". מהרכב הפוגע ירד ערבי שתקף את הנהגת, השליכה לצד הדרך ונמלט עם רכבה ועם הנהג המסייע שנמלט עם הרכב השני.

מדובר באירוע שיכל להגמר בקלות ברצח או בחטיפה.

אבי נעים, ראש מועצת בית אריה: ״החיילים בצומת כלל לא הבחינו בהתרחשות ורק כאשר הנהגת הגיעה אליהם באופן רגלי הם הבינו את ההתרחשות. הערבים נמלטו עם הרכב שאותר מאוחר יותר ברמאללה.

מח"ט אפריים עידן כץ, שרק נכנס לתפקידו ביום רביעי האחרון, הגיע למקום לקראת חצות ותיחקר את האירוע.

בשבוע האחרון היו שני מקרי שוד בדיוק באותו תרחיש. בקטע הכביש המדובר ובתחנת הדלק הסמוכה נשדדו עשרות כלי רכב כולל תקיפה אלימה מאוד של נהגת כבת 60 שהיתה עם נכדתה ברכב, נפצעה קשה והיתה מאושפזת זמן ממושך בבית החולים. הנהגת עד היום חיה את החרדות מהאירוע.

לפני מספר חודשים משטרת ישראל הציבה פתיון לגנבים עם מארב של שוטרים אך במהלך הלילה הם הותקפו וגם רכבם נשדד.

מדובר בכביש שעליו התבצע פיגוע דריסה קשה לפני כשנה ואינספור אירועי יידוי אבנים ובקבוקי תבערה. מדובר במחדל של הרשויות במדינה – מעבר לצורך הדחוף בהארת הכביש ובנוכחות בטחונית מוגברת עליו יש צורך דחוף להשלים את כביש עוקף מארב השומרון שיצמצם כמעט לחלוטין את הסיכונים ואת החשיפה לאירועים בטחוניים על הציר.

הכביש שמדינת ישראל השקיעה בו כרבע מילארד ש"ח עד עתה, כמעט הושלם אך העבודות עליו נעצרו ולא חודשו חרף הבטחות ראש הממשלה, חסרים בסך הכל 2 ק"מ על מנת לספק לנו ביטחון ובטיחות״.

מדובר צה״ל נמסר בתגובה לחדשות 0404: ״בתקופה האחרונה נעצרו חלק מאנשי אותה חוליה שביצעו במספר הזדמנויות שוד רכבים אלים. מדובר במספר אירועים המוכרים ומטופלים ע״י כוחות הביטחון. האירוע יתוחקר ויופקו ממנו לקחים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com