בחירת חברה יזמית וקבלנית בתמ"א 38 - 0404
בחירת חברה יזמית וקבלנית בתמ יעז חברה לבנייה ופיתוח בע"מ

בחירת חברה יזמית וקבלנית בתמ"א 38

בפרויקטים המורכבים והממושכים של תמ"א 38, השלב החשוב ביותר הוא בחירת חברה יזמית וקבלנית מקצועית, מנוסה ואמינה. כיצד תבחרו את החברה המתאימה לפרויקט? מדוע חשוב שהיזם יהיה גם קבלן? התשובות בפנים.

כיצד בוחרים חברה יזמית קבלנית לפרויקט תמ"א 38?

רושם ראשוני קובע – בפגישת ההיכרות הראשונית עם היזם חשוב שתבדקו האם הפגישה מתנהלת מול גורמים בכירים בחברה? כיצד נראים המשרדים? האם האווירה נעימה? סמכו על תחושת הבטן שלכם.

הכינו שיעורי בית – חשוב שהפרויקט יבוצע וילווה על ידי יזם בעל יציבות פיננסית. אל תהססו לבדוק את היזם, בקשו לקבל מהחברה דו"ח של רו"ח חיצוני המפרט את מצבה הפיננסי, איזה ליווי בנקאי הוצע בפרויקטים קודמים, , דירוג ופרופיל החברה באתרים מובילים כמו BDI ו- D&B

בנוסף , בדקו איזה ניסיון צברה החברה בפרויקטים של תמ"א 38. בקרו בפרויקטים הנמצאים בתהליך בנייה והתרשמו מהם במו עיניכם. בקרו בפרויקטים שהושלמו וקבלו מהדיירים חוות דעת על היזם – האם הם זכו ליחס אישי? האם קיבלו מענה מדויק ומהיר לשאלות? האם הוצעו להם פתרונות יצירתיים ויעילים לכל בעיה? האם הם מרוצים מהדירות שלהם ומהפיתוח הסביבתי?

שקיפות ואמינות מעל לכל – חברה אמינה הפועלת בשקיפות מול הדיירים, מציגה בפניהם את הדו"ח הכלכלי של הפרויקט המפרט את ההכנסות מול ההוצאות, משתפת אותם בשלבים השונים של הפרויקט, מספקת להם מידע מדויק לגביהם, עומדת בלוחות הזמנים שנקבעו ועוד.

הצעת המחיר – חברה רצינית ומנוסה מציגה לדיירים הצעת מחיר מפורטת, המכסה את כלל ההיבטים והתרחישים האפשריים, כוללת ערבויות ובטחונות, לוחות זמנים מדויקים, ליווי בנקאי ומשפטי ותמורות לדיירים..

איכות הבנייה – חברה בעלת מוניטין מספקת לדיירים בנייה איכותית ברמת גימור גבוהה. בה כל ליקוי מתוקן בצורה מיטבית ומהירה.

היתרונות של חברה יזמית וקבלנית

בבחירת יזם שהוא גם קבלן, חשוב לבדוק את הסיווג הקבלני שלו ולוודא שהוא הגבוה והאיכותי ביותר. היתרונות של חברה יזמית שהיא גם קבלנית הם:

  • שליטה מיטבית על הפרויקט המנוהל על ידי גוף אחד.
  • הדיירים מתנהלים מול כתובת אחת ולכן נהנים ממענה מדויק, מקצועי ומהיר, ללא חיכוכים בין יזם וקבלן המובילים לעיכובים בפרויקטים.
  • כאשר היזם אינו קבלן, הוא יבחר בקבלן עם הצעת המחיר הזולה ביותר וכאשר קיים חיסכון בחומרים, איכות הבנייה פוחתת. כשהיזם הוא גם הקבלן מצב זה נמנע.

"יעז יזמות ובנייה" חברה יזמית וקבלנית מובילה

"יעז יזמות ובנייה" המתמחה בתחום ההתחדשות העירונית, ביצעה פרויקטים רבים בתחום. חברתנו נכללת במאגר הקבלנים המורשים של עיריית תל אביב לביצוע תמ"א 38 ופינוי בינוי. כמו כן אנו נמנים מבין ארבעת החברות המורשות והמומלצות על ידי עיריית ת"א ועזרה ובצרון, להתחדשות עירונית.

חברתנו בעלת סיווג קבלני ג'5 שהוא הסיווג הגבוה ביותר בענף ואנו נחשבים כמובילים בענף הבנייה כבר חמש שנים ברציפות, לפי מדדי BDI ו-D&B.

"יעז יזמות ובנייה" מתמחה בתכנון וביצוע עבודות הנדסיות מורכבות וגדולות היקף, באמצעות תהליכי עבודה מובנים ומדויקים. אנחנו מספקים מענה מקצועי משלב התכנון ועד הביצוע, בכל פרויקט.

חברתנו ביססה לעצמה מוניטין ושמה הולך לפניה כחברה יציבה ובעלת חוסן פיננסי. מעבר לכל זאת, אנחנו חברה משפחתית וערכית המלווה את הדיירים לאורך כל הדרך, תוך התחשבות מרבית בצרכיהם ושמירה על האינטרסים שלהם.

נכתב בשיתוף חברת יעז יזמות ובנייה – מחברות היזמות והבנייה המובילות בישראל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]