איחוד האמבולנסים בישראל מצטרף למחאת ה"שולמנים": "נגביר את המחאה" - 0404
איחוד האמבולנסים בישראל מצטרף למחאת ה איחוד האמבולנסים בישראל

איחוד האמבולנסים בישראל מצטרף למחאת ה"שולמנים": "נגביר את המחאה"

במדינת ישראל יש כ-1,200 אמבולנסים, מחצית מהם מופעלים ע"י מד"א והיתר על ידי חברות האמבולנסים הפרטיים בפריסה ארצית, אשר התאגדו תחת איחוד האמבולנסים בישראל. בעת הזו, איחוד האמבולנסים בישראל החליטו להצטרף למחא על הטיפול הלקוי במצב החירום הכלכלי של המדינה בעקבות משבר נגיף הקורונה.

האמבולנסים הפרטיים מורכבים מחברות בע"מ אשר מעסיקים מאות שכירים, אך גם מעשרות עצמאים המפעילים עוסק מורשה וכדו', פרילנסרים שעובדים תחת החברות ועוד.

על פי האיחוד, "החל מפרוץ המשבר החל הקושי בתחומינו להכות ולשבש את מאזן הכספים:

1. היקף העבודה השוטפת צנחה בכ-40%.

2. הזמן הנדרש לכל נסיעה שנדרשים לבצע הכפיל את עצמו, בעקבות הצורך בלבישת ציוד מיגון וביצוע פעולות חיטוי לפני ואחרי כל יציאת צוות האמבולנס לנסיעה.

3. מחירי הנסיעות לא עלו – זאת למרות שהעלויות (מיגון חיטוי וזמן עבודה) קפצו פי 2. החברות הוציאו חלק נרחב מהשכירים המועסקים בחברות לחל"ת ומנסים בכל דרך לשרוד את התקופה הנ"ל, אנו החברות, העצמאים, לא מסוגלים ומתקשים לעמוד במצב.

מעבר למשמעות של הנזק הכלכלי לחברות במידה ונהגי האמבולנסים לא ישרדו את המשבר, הנזק שייגרם לקשישים, חולים ולכלל מקבלי השירותים על ידי אמבולנסים, יהיה רב ויגרום נזק לכלל רמת הרפואה הטרום אשפוזית במדינת ישראל".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]