למה כדאי להזמין מנקה ספות מאתר נקי ברגע ולא לנקות לבד? - 0404
למה כדאי להזמין מנקה ספות מאתר נקי ברגע ולא לנקות לבד? PIXABAY

למה כדאי להזמין מנקה ספות מאתר נקי ברגע ולא לנקות לבד?

ספות הן מסוג הפריטים שנמצאים אצלנו בבתים ולא תמיד אנחנו שמים אליהם לב. הן פשוט שם, מחכות שנתרווח עליהן ונצפה בטלוויזיה, נקרא, ננמנם או סתם נרבוץ בכיף. מתי כן מתבלטת ספה? כשיש עליה כתם. במקרים אלה קשה לנו ליהנות מהספה ויש גם מקרים, כמו למשל כשמדובר על כתם שתן או כתם עובש, שבהם חוץ מהפגיעה האסתטית מדובר גם במטרד תברואתי.

אצל רוב בני האדם הנטייה הטבעית היא לנסות לנקות את הספה בכוחות עצמם. יש מצבים שבהם פעולה ביתית פשוטה אכן יכולה לעזור – אבל יש גם כמה סיבות טובות להזמין מנקה ספות מקצועי.

סכנה: נזק בלתי הפיך לספות

ניקוי ספות באופן לא מקצועי, ואפילו עם חומרים ביתיים פשוטים כמו חומץ, אבקת כביסה או נוזל כלים, עלול לגרום יותר נזק מאשר תועלת. הסיבה לכך היא שגם באבקת כביסה תמימה למראה ישנם כימיקלים חזקים, וכך גם בחלק מנוזלי הכלים. חומרים אלה אולי ינקו את כתם השמן, כתם הקפה, כתם הדיו וכו' – אבל תוצאה נוספת של פעולה כזו יכולה להיות שינוי צבע בולט לעין בספה או הופעת כתם אחר.

במיוחד חשופות לסכנה הזו ספות מחומרים רגישים וספות היוקרה המושקעות. בהתאם ההמלצה למי ששילם אלפי שקלים על ספה וכעת נדרש להתמודד עם כתם היא לשלם עוד סכום צנוע לטובת ניקוי ספות מקצועי באמת.

חומרים אפקטיביים באמת

ניקוי ספה בעזרת תערובת של מים חמימים וחומץ, עם או בלי אבקת כביסה או נוזל כלים, עשוי להעלים את הלכלוך הקיים. יחד עם זאת כדי להבטיח ניקיון מושלם, ובמיוחד כשמדובר על כתמים עיקשים או לכלוכים שחדרו על עומק הסיבים (דבר שאגב עלול לקרות כתוצאה משפשוף לא מיומן ואגרסיבי מדי של כתם קטן), כדאי להיעזר בחומרים עוצמתיים יותר ובמכשור מתאים.

דוגמה אחת לניקוי מקצועי ולכן אפקטיבי להפליא היא בעזרת מכונת קיטור (שיטה שמתאימה לכל סוגי הספות בגלל שלא נעשה שימוש במים). דרך אחרת היא מריחת חומר ייעודי ושאיבה מידית כדי לנצל את היכולת של אותו חומר לספוח אליו לכלוכים. באופן טבעי אנשי מקצוע מנוסים יודעים להתאים את השיטה ואת החומר לסוג הספה (עור, אלקנטרה, ויסקוזה, זמש, משי וכו').

חידוש וריענון כלליים

ניקוי ספות בבית הלקוח כדאי לבצע לא רק כשיש כתם שמכער את הספה אלא גם כחלק משגרת התחזוקה השוטפת שלה, בתדירות של אחת לשנה. בדרך זו ניתן להאריך את תוחלת החיים של הרהיט, ולהפיק ממנו מקסימום תועלת באופן קבוע. ניקוי מקצועי, יסודי ומקיף פעם בשנה – ואפילו יותר אם השימוש בספה אינטנסיבי, למשל כשהיא ממוקמת בחדר אירוח במרפאה או בעסק אחר – מבטיח מראה רענן, כמעט כמו חדש, תוצאה שמן הסתם אי אפשר להשיג ללא עזרת מומחים בתחום.

חדש בנקי ברגע – חיטוי קורונה

חיטוי נגד נגיף הקורונה עם חומר סימקסין X שהוכח יעיל להשמדת הנגיף על משטחים, לפרטים נוספים על שירותי החיטוי שלנו לחצו כאן

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com