- 0404
אתר 123rf.com

כשמדובר בביטחון הפיננסי שלכם, אין מקום למשחקים. וכדי להבטיח אותו, אתם חייבים שתהיה לכם תוכנית יציבה אשר תוכל להגן עליכם בעתיד. ומה אם היינו אומרים לכם, שלא רק שקיימת תוכנית כזו, אלא שהיא למעשה יכולה לספק עבורכם שתי שכבות הגנה: הראשונה – אפשרות לצבור ולחסוך כסף רב והשנייה –  אופציה לשמור על נזילות כספית לכל אורך הדרך. תכירו את תוכנית ההשקעה לעתיד שלכם: קופת גמל להשקעה.

 

 

מה זו קופת גמל להשקעה?

קופת גמל להשקעה היא מוצר חיסכון חכם וגמיש המאפשר לכם ליהנות משני העולמות: לחסוך כסף לכל תקופת זמן (קצרה, בינונית או ארוכה) והזדמנות ממשית להגדיל את החסכונות הפנסיוניים. למעשה, כאשר השיק לראשונה משרד האוצר את קופות הגמל להשקעה בסוף 2016, זו הייתה מטרתו המוצהרת: לאפשר לכם, הציבור, לבנות חיסכון משמעותי אשר יוכל להתווסף על חסכונותיכם הקיימים ולשמש אתכם בעתיד ואף להבטיח את עתיד ילדיכם.

קופת גמל להשקעה – מגוון יתרונות חשובים!

כל מי שפותח קופת גמל להשקעה יכול לחסוך עד 70,000 שקלים בשנה. ניתן לבצע זאת בשני אופנים:

 

  • הפקדות חודשיות המופקדות באופן קבוע.
  • הפקדות חד פעמיות של סכומי כסף ככל שתבחרו.

 

מעבר לזה, אם אתם זוג או שיש לכם מספר ילדים, אתם יכולים לפתוח גם להם קופת גמל להשקעה ולהפקיד עבורם כספים ככל שתרצו. ואם אתם זוג עם 3 ילדים, אתם תוכלו לחסוך ולהגדיל את ההון המשפחתי שלכם ב – 350,000 שקלים בכל שנה. 350,000 שקלים!

 

המרכיב המרכזי של קופות הגמל להשקעה הוא העובדה כי מדובר במוצרי חיסכון גמישים. ומה זה אומר? זה אומר שאתם יכולים למשוך את הכסף מהן – בכל רגע נתון. מה שכן, במידה שאתם מושכים אותו לפני גיל פרישה אתם תחויבו בתשלום של מס רווח הון העומד על שיעור של 25% (זהו מס המשולם בגין רווחים הנצברים בקופה). מנגד, במידה שתמשכו את הכסף לאחר גיל הפרישה, תוכלו להשתמש בו כקצבה פנסיונית נוספת אשר תהא פטורה לחלוטין מתשלום מס.

עוד חשוב לדעת, כי קופות הגמל להשקעה מנוהלות "בידיים טובות" אצל גופים פיננסיים מקצועיים שהם בתי השקעות וסוכנויות ביטוח. והחלק הכי טוב? הגופים האלו מציעים את שירותי הניהול שלהם תמורת "דמי ניהול" אטרקטיביים שבין 0.7%-0.9% בממוצע.

 

מעבר לזה, בקופות גמל להשקעה יש מסלולי חיסכון מותאמים אישית אשר ניתן לעבור ביניהם ללא תשלומי קנסות או עמלות. ולקינוח? בהשוואה למסלולי החיסכון הבנקאיים אשר צוברים ריבית, וכולנו מכירים את הריבית הנמוכה אשר שוררת בשווקים בעשור האחרון, הכספים המופקדים לחיסכון בקופות הגמל להשקעה, מושקעים בין היתר בבורסה ומשיגים תשואה.

 

אז איך שלא תסתכלו על זה, פתיחת קופת גמל להשקעה היא מצב של Win-Win: מצד אחד אתם בונים חיסכון אשר מגדיל את ההון המשפחתי בעוד מצד שני אתם דואגים לעתיד תוך שמירה על נזילות כספית!

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com