אחיה של אודל בניטה שנדקרה בעיר העתיקה ובעלה נרצח, הותקף ע''י ערבים - 0404
+
אחיה של אודל בניטה שנדקרה בעיר העתיקה ובעלה נרצח, הותקף ע"י ערבים ארגון חוננו

אחיה של אודל בניטה שנדקרה בעיר העתיקה ובעלה נרצח, הותקף ע"י ערבים

חבורת נערים ערבים תקפה נער יהודי בסמוך לשכונת שיח ג'ראח. הנער, אחיה של אודל בניטה שנדקרה בעיר העתיקה ובעלה נרצח, ניצל רק בזכות חבורת נערים יהודים שנקלעו למקום וסייעה לו.

נער יהודי, שרק ביקש לשחק במגרש הכדורסל שבשכונתו, הותקף על ידי חבורת נערים ערבים. האירוע החל כאשר חבורת הערבים חטפו לנער בן ה-13 את האופניים, והחלו לנסוע בהן. הנער ביקש מהם את האופניים חזרה, ובתגובה בעט בו בחור ערבי בגיר שהיה עם החבורה. בעיטה זו היתה אות לפתיחה של מסע התעללויות. חבורת הנערים החלה להכות בו, ואף ניסו להציתו באמצעות השפרצת דאורדורנט לעברו.

חבורה של נערים יהודים שעברה באזור הצילה את הנער חסר האונים, כאשר באו וחילצו אותו מיד התוקפים הערבים.

מיד לאחר האירוע הוזעקה משטרה למקום, בזמן שחבורת התוקפים עוד במגרש, בעיצומו של משחק כדורסל. שוטר שהגיע רשם את פרטי המקרה והעביר לתחנה, אך סירב לעצור את התוקפים. בתגובה להתרעמות האב של הקטין היהודי על כך, הפנה השוטר את האב לתחנת המשטרה לצורך הגשת התלונה.

יצויין, כי הנער שהותקף הוא בן למשפחה שהיתה קורבן לפיגוע טרור בירושלים. חתנה של המשפחה, אהרון בניטה, נדקר למוות בעיר העתיקה בפיגוע שסימן את תחילתה של אינתיפדת הסכינים. אחותו אודל נדקרה 17 פעמים בגופה באותו פיגוע, שזכור לשמצה בשל קריאות הזלזול והשמחה שהשמיעו הערבים למראה השניים מתבוססים בדמם.

המשפחה פנתה לארגון חוננו בבקשת סיוע. עו"ד מנשה יאדו מהמחלקה האזרחית בחוננו הוציא מכתב בהול למפקד מחוז ירושלים במשטרה. במכתב מפרט יאדו את שלבי האירוע ואת התנהלותו המקוממת של השוטר, ודורש לעצור לאלתר את הפורעים באמצעות שימוש במצלמות המותקנות באזור.

עו"ד מנשה יאדו מחוננו מסר: "מדובר במקרה קשה מאוד של תקיפה ברוטאלית ואלימה של ילד יהודי על לא עוול בכפיו, על רקע טראומה מאוד קשה מפיגוע טרור בשנה שעברה. משום מה השוטר לא נענה לדרישה לעצור את התוקפים, והותיר אותם להתהלך חפשי. אנחנו פנינו למשטרה, ואנו מקווים שהם יבצעו את המעצר מה שיותר מהר, וימצו עם התוקפים את הדין".