חיילים מדווחים: "פרופילים מתחזים בפייסבוק מנסים להוציא מאיתנו מידע" - 0404
+
חיילים מדווחים: "פרופילים מתחזים בפייסבוק מנסים להוציא מאיתנו מידע"

חיילים מדווחים: "פרופילים מתחזים בפייסבוק מנסים להוציא מאיתנו מידע"

חיילים מדווחים כי פרופילים פיקטיביים, המתחזים לצעירות יפות, מנסים לדלות מהם פרטים על שירותם הצבאי. דיווחי החיילים מגיעים בהמשך לפרסום בחדשות 0404 כי בימים האחרונים החלה "מתקפה" נוספת בפייסבוק ע"י פרופילים רבים ומזויפים, המנסים להוציא פרטים מחיילים ומאזרחים שונים.

כזכור, צה"ל חשף בשנה שעברה כי מחבלי חמאס הפעילו רשת של פרופילים מזוייפים בפייסבוק ויצרו קשר עם חיילינו. כמה מהחיילים "זרמו" עם ה"צעירה" שפנתה אליהם, אך ככל הנראה לא נגרם כל נזק, לאחר שיחידת הסייבר חשפה את המזימה.

כעת, נראה כי גל חדש של מתחזי חמאס מנסה שוב להוציא מידע מישראלים ובעיקר מחיילים.

לחדשות 0404 פנו חיילים שונים ודיווחו כי ניסו להוציא מהם מידע. "היא שאלה אותי היכן אני משרת, כאילו כדי להחמיא לי שאני חייל רציני… לא עניתי והיא שוב שאלה ועמדה על זה ואז הבנתי שמשהו כאן לא כשר".

חייל אחר סיפר: "אישרתי בשבוע האחרון שלוש בקשות חברות של צעירות שנראות ממש טוב… אחרי שבדקתי את הפרופיל שלהן ראיתי שהוא כמעט ללא פוסטים והבנתי שהפרופילים מזוייפים".

ר', האקר ישראלי, מציע לגולשים לחסום כל פרופיל חשוד ושאינו מוכר: "גם אם לא מוסרים להם מידע, מספיק שהם עוקבים אחריך, אוספים תמונות, רואים מיקום שהפוסט שלך נכתב ממנו ומקבלים מידע. חשוב מאוד לחסום אותם. להכנס לאותו פרופיל ולבצע חסימה – כך אין סיכוי שהוא יוכל לראות את מה שאתם מעלים".

גולשים רבים מאוד דיווחו בימים האחרונים על פניות מפרופילים שאינם מוכרים. כאמור, מומלץ לחסום כל פנייה חשודה.