למה חשוב לשים לב כשמזמינים שירותי חיטוי נגד קורונה - 0404
למה חשוב לשים לב כשמזמינים שירותי חיטוי נגד קורונה בלפור ישראל.

למה חשוב לשים לב כשמזמינים שירותי חיטוי נגד קורונה

עם פרוץ מגפת הקורונה, ולאחר שהוכח במחקרים כי הנגיף מסוגל להתפשט באמצעות מגע עם משטחים שונים ומגוונים גם ללא מגע ישיר בין חולים, עלה הצורך בשירותי חיטוי נגד וירוסים.

בעוד הביקוש לשירותי חיטוי וירוסים עלה בצורה חדה, מעטות החברות במשק להן הידע המקצועי, המכשור, החומרים והמיגון המתאימים על מנת לספק שירות זה. בתוך כל הכאוס שנוצר בשוק, נכנסו עד מהירה לא מעט בעלי מקצוע חסרי כל הכשרה בתחום, והחלו להציע שירותי חיטוי שונים.

לפניכם  מספר דגשים אליהם יש לשים לב בהזמנת שירותי חיטוי, בין אם אתם מעוניינים לחטא מבנה ציבור, חנות, משרד, בית פרטי, דירה ואפילו כלי רכב:

 1. הגוף המבצע
  בהזמנת שירותי חיטוי כדאי לקחת בחשבון את הנחיית משרד הבריאות כי פעולות חיטוי וטיהור אינן נחשבות כהדברה תברואית, ואינן נכללות במסגרת רישיון מדביר.
  החשש המרכזי הוא משאריות חומרי הדברה בציוד המדבירים אשר יכולים לפגוע בבריאות הציבור. בנוסף פעולות חיטוי אינן חלק מההכשרה, או מההשתלמויות הנדרשות ממדביר.

מומלץ להעדיף חברת חיטוי בעלת ניסיון והכשרה המתאימים לשירותי חיטוי ביולוגי, בעלת תו תקן ISO 14000 לניהול סביבתי, והיתר רעלים מהמשרד להגנת הסביבה.
בחירה בחברה בעלת אישור מפעל חיוני תבטיח לכם קבלת שירותים גם תחת סגר כללי.

 1. חומרי החיטוי
  חשוב לוודא כי חומרי החיטוי אינם רעילים ומאושרים לשימוש על ידי גופים אמינים, כדוגמת הרשות הלאומית האמריקנית להגנת הסביבה – EPA. כמו כן במידה ומדובר על חיטוי חללים המכילים מתכות חשוב להקפיד שחומר החיטוי אינו קורזיבי (אינו מעודד חלודה) כדי למנוע נזקים לציוד חשמלי ואלקטרוני, מערכות מיזוג אוויר וכו'.
  במידה והשטח כולל גם מוצרי טקסטיל כדוגמת: ווילונות, שטיחים, ריפודי כסאות וספות וכד', יש לבדוק מראש את התאמת חומר החיטוי למוצרי טקסטיל ולוודא כי אינו מותיר כתמים, או נזקים אחרים, בבד.
 2. ציוד
  אמנם ניתן לחטא משטחים מסוימים באמצעות מטליות, אך כשהדבר מגיע לחיטוי יסודי גם לפינות והחללים הקשים ביותר להגעה, כגון: מערכות מיזוג האוויר, ציוד אלקטרוני, מעל ומתחת למקרר, לספות לארונות וכד', מטליות כבר לא מספיקות ויש צורך בציוד ערפול מקצועי. בנוסף קיימים גם סוגי משטחים נקבוביים שאינם מאפשרים חיטוי באמצעות מטליות כדוגמת: ריפודי כסאות וספות, ווילונות, שטיחים ועוד, וגם הם מחייבים חיטוי בערפול.
  בניגוד לאמצעי הניקיון הביתיים, מכשירי הערפול מתיזים בלחץ את חומרי החיטוי בטיפות קטנות (בדומה לערפל בבוקר), וכך מתאפשר פיזור אחיד של חומר החיטוי גם לפינות ולאלמנטים הקשים ביותר להגעה.

מעבר לשלושת הנקודות המרכזיות שציינו חשוב להתרשם גם מהניסיון והוותק של החברה בתחום, לרבות רשימת לקוחות ופרויקטים שכבר ביצעה בתחום החיטוי נגד קורונה, וכמובן, כמו בכל שירות שאנו מזמינים – לתת מקום גם להתרשמות האישית שלנו מהחברה ונציגיה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com