עיריית חיפה והרשויות הסמוכות לה עתרו נגד הרחבת בז"ן - 0404
עיריית חיפה והרשויות הסמוכות לה עתרו נגד הרחבת בז אדוארדו גומן

עיריית חיפה והרשויות הסמוכות לה עתרו נגד הרחבת בז"ן

העתירה הוגשה ע"י עיריית חיפה, נשר, קריית אתא, קריית ביאליק, קריית מוצקין, קריית טבעון והמועצה האזורית זבולון, נגד החלטת המועצה הארצית לאפשר את הרחבת בז"ן.

היום, ה-15.8.17, הוגשה עתירת הרשויות המקומיות לבית המשפט המחוזי כנגד החלטת ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, והחלטת המועצה הארצית לתכנון ובנייה לאשר את התכנית להסדרת והרחבת מתחם בתי הזיקוק במפרץ חיפה.

בעתירה מבקשות עיריית חיפה והרשויות הסמוכות מבית המשפט לבטל את הוראות התכנית המאפשרות להרחיב את בתי הזיקוק ולקבוע כי בפרסום התכנית לכתחילה לא נכלל אזכור תוספת זכויות להרחבת בתי הזיקוק ועל כן לא ניתן לאשר את התוכנית ככוללת תוספת זכויות.

בעתירה שהוגשה ע"י היועצת המשפטית של עיריית חיפה עו"ד ימית קליין, נאמר בין היתר: "לאור הרגישות הרבה, הסיכונים הפוטנציאלים, ההשפעה המשמעותית על איכות הסביבה ובריאות הציבור, חוסר הוודאות ומאידך הרחבה שיטתית של המידע העומד לרשות מקבלי ההחלטות ככל שעובר הזמן, אין לאשר באופן עקרוני הרחבה של בתי הזיקוק – בוודאי לא בשיעור הבלתי מבוטל שאושר בתוכנית זו – מבלי שידוע מהם המתקנים שמבקשים להקים ומבלי שמתקיים לגביהם דיון תכנוני על כל המשתמע".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]