נחשף ציר העברת כספי חמאס למשפחות מחבלים ובין השאר למשפחת חוטף ורוצח נחשון וקסמן ב-1994 - 0404

נחשף ציר העברת כספי חמאס למשפחות מחבלים ובין השאר למשפחת חוטף ורוצח נחשון וקסמן ב-1994

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל / ימ”ר י-ם, נחשפו לאחרונה צירי כספים של ארגון החמאס, במסגרתם הועברו כספי טרור לבני משפחותיהם של מחבלים מארגון החמאס, בהם מבצעי פיגועים חמורים.

צירים אלו מנוהלים על ידי פעילי חמאס השוהים ברצועת עזה, כאשר מטרתם הינה עידוד טרור ומתן “גב כלכלי” למשפחות מחבלים.

בעקבות המידע המודיעיני ששב״כ העביר, אישר שר הביטחון אביגדור ליברמן, לתפוס כספים אשר הועברו מארגון החמאס לתושבי ירושלים, או שווה ערך לאלו, בסכום של למעלה ממאה שלושים אלף ש”ח. בהמשך לכך, מומש מבצע חיפוש נרחב בבתי מוטבי הכספים, ונתפס כסף מזומן בשווי של כ-100 אש”ח ורכב פרטי.

במסגרת המבצע נתפסו כספים שהועברו לבני משפחותיהם של פעילי טרור, בכלל אלו, אביו של חסן מאהני, מבית חנינא, אחד ממבצעי פיגוע הדקירה שארע בחודש אוקטובר 2015, בשכונת פסגת זאב בירושלים, בו נפצעו שני ישראלים באורח קשה ואנוש וכן אימו של טארק אבו-ערפה, תושב ראס אלעמוד, אשר היה מעורב בשנת 1994 בחטיפתו וברציחתו של נחשון וקסמן ז”ל.

פעילות זו הינה המשך ישיר לפעילות שבוצעה בחודש פברואר השנה במהלכה בוצע חיפוש בבתי משפחות מחבלים ונתפס כסף מזומן בסך כולל של כ- 200,000 ש”ח בכסף ישראלי וזר ,צ’קים,  2 כלי רכב , משאית ותכשיטים שחולטו והוחרמו עפ”י צווי חילוט מנהליים ונעצרו 14 חשודים שהובאו לחקירה.

מהמשטרה נמסר: “משטרת ישראל לא תאפשר תמיכה כספית או אחרת של ארגון טרור במשפחות מחבלים שביצעו פיגועי טרור קשים ורצחניים.הפעילות שבוצעה הלילה הינה נדבך נוסף במכלול הפעילות המתבצעת על ידי משטרת ישראל וגופי הביטחון למניעה, סיכול ומעצר של גורמים המעורבים בפעילות פח”ע וטרור באופן ישיר בירושלים וכן כנגד אלו המעודדים ותומכים במחבלים.

מעורבות של תושבי ירושלים בפעילות כזו או אחרת הממומנת על ידי חמאס הינה עבירה חמורה ומהווה ניסיון דריסת רגל של חמאס בתוך ירושלים. משטרת ישראל וגופי הביטחון יגיעו לכל מי שקיבל כספי טרור , הביע תמיכה ועידוד בפעילות טרור , רכושם יחולט והם יועמדו לדין”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com