סלליך: "האוהדים של מכבי חיפה זה משהו מיוחד. חזרה לקבוצה? זה יכול לקרות גם עכשיו" - 0404
סלליך: יוסי שקל

סלליך: "האוהדים של מכבי חיפה זה משהו מיוחד. חזרה לקבוצה? זה יכול לקרות גם עכשיו"

זה לא סוד שמאז שיצאה ההודעה מטעם מכבי חיפה שסינטיהו סלליך החל להתאמן ולשמור על כושר עם הקבוצה, אוהדים רבים התעניינו במצבו והאם קיים סיכוי שלבסוף גם יחתום בכרמל ויחזור למעשה הביתה אחרי תקופה נהדרת בסלובניה. אז שוחחתי עם הקשר המוכשר, יצאה פשוט שיחה מרתקת וגיליתי שמדובר באדם מדהים, בבקשה:

-היי קודם כל מה שלומך? מה מצבך נכון להיום?

"אני בסדר גמור תודה, נכון להיום אני מתאמן עם מכבי חיפה לשמור על כושר, את האמת זאת הייתה מן מחווה אישית של יענקל'ה שהסכים לתת לי להתאמן ונתן לי תחושה שזה הבית שלי. כיף לחזור להתאמן במקום שאני מכיר כ"כ טוב".

-מה האופציות שלך כרגע? חזרה למכבי חיפה גם בתמונה?

"כרגע אני מחכה לכמה אופציות, השאיפה שלי היא לממש את האופציה שיש לי כרגע על השולחן בחו"ל, יש לי גם כמה הצעות מקבוצות צמרת בארץ וגם ממרכז טבלה, אבל נכון לעכשיו הרצון הוא להמשיך באירופה ואם זה לא יתאפשר אז אתה יודע הכל פתוח".

-מה הרגשת מהאוהדים כשנודע שאתה מתחיל להתאמן ולשמור על כושר עם הקבוצה?

"אני מרגיש וחווה ומקבל הרבה הודעות מהקהל הירוק, תשמע זה כ"כ משמח שמעריכים אותי ורוצים שאני אחזור. זה באמת כיף זה הבית שלי זה הקהל שלי והתחלתי הכל במכבי חיפה עם הקהל הזה שמגיע ותומך במהלך השנים לא משנה מה קורה, כרגע באמת אין משהו שאני יכול לומר בנושא. אני סה"כ מתאמן שומר על כושר, אבל אתה לא יכול לדעת מה יהיה ואיך דברים יתפתחו אולי לכיוונים שלא ציפית, אבל האוהדים זה משהו מיוחד, כ"כ מעריך ואוהב אותם".

-למרות שאתה נמצא כרגע זמן קצר, מה התחושות שלך מהקבוצה?

"תשמע אני מתאמן שבוע עם השחקנים ורוב רובם לא היו בתקופה שאני הייתי חוץ מדקל שהוא היחידי שנשאר כשעליתי מהנוער, חלקם אני מכיר ממשחקים בנבחרות או ממשחקים בליגה. אני יכול לומר שכולי תקווה שמכבי חיפה תעשה עונה יותר טובה מהעונות הקודמות, זאת המחשבה שלי ואני באמת מקווה שהם יחזרו לצמרת איפה שהקבוצה צריכה להיות".

-מה אתה חושב על העונה הקרובה של הירוקים?

"אין עוררין על המועדון הזה שהוא הגדול בארץ, הקהל המדהים ולראות רק את סמי עופר ששנה אחרי שנה 30 אלף אוהדים מגיעים כמעט כל משחק, אני מאמין שתהיה למכבי חיפה עונה מצוינת, יש שחקנים באמת טובים ומאמן איכותי בראש המערכת".

-יש הבדלים מהתקופה שלך אז והיום?

"תראה כל מאמן בכל תקופה מגיע עם אג'נדה והמחשבה שלו, הכדורגל מתקדם ורץ וגם המועדון. ההבדל הגדול הוא שיש חדר הלבשה אחד כי כשהייתי היו שניים, זה שינוי מאוד משמעותי זה תורם לחיבור בין השחקנים וענייני החברה וזה משהו מבורך. ברוב המועדונים בעולם אין מצב שיש שני חדרי הלבשה וששחקנים מתלבשים בחדר אחד ואחרים בחדר שני, זה שינוי באמת מעולה שיתרום וככה זה צריך להיות".

-מה קרה שלא המשכת במאריבור?

"הסיפור שלי במאריבור ידוע, היה לי חוזה לשלוש שנים והיו לי שנתיים נפלאות ובחצי שנה האחרונה לא שיחקתי כי לא הסכמתי להאריך חוזה. בהתחלה ישבנו ודיברנו לגבי הארכת החוזה ובסופו של דבר לא הגענו להבנה הדדית, להם היה רצון שאמשיך וגם לי אבל לא הגענו להסכמה, כל צד חשב אחרת והיו פערים וזה לא צלח וזהו".

-יש חשש שלא תמצא קבוצה בזמן הקרוב?

"עובדתית לא פתחתי עדיין את העונה עם קבוצה, היו לי הרבה הצעות של לבוא ולחתום. בינואר הייתה לי הצעה מברונדבי בדנמרק ובסוף זה לא יצא לפועל והיו עוד כמה דברים שהיו בשלים לחתימה באירופה ובארץ וגם זה לא צלח אבל איך אומרים? כל עכבה לטובה, אני שומר על כושר ומה שצריך לקרות קורה".

-לקראת פלייאוף האלופות, דעתך יש למאריבור יתרון כי הליגה בסלובניה כבר נפתחה?

"אני לא חושב שיש יתרון למאריבור כי הליגה הסלובנית כבר נפתחה, זה אמנם יכול לעזור אבל גם ב"ש כבר אחרי לא מעט משחקים באירופה ובגביע הטוטו ונכון שהיא עדיין לא שיחקה בליגה אבל גם מאריבור מבצעת לא מעט רוטציות כדי להגיע מוכנים יותר לאירופה וההכנה של שתי הקבוצות טובה. לא יהיה קל לב"ש, מדובר ביריבה טובה ומאורגנת ולי חבל שהן נפגשות בשלב הזה. הייתי מאוד רוצה קבוצה ישראלית תגיע לליגת האלופות ותייצג את הליגה הישראלית, אבל גם עברתי תקופה יפה במאריבור ומקווה שמי שיגיע לה תעפיל ומאחל הצלחה לשתיהן".

-יש פייבוריטית?

"לדעתי זה שווה כוחות, אם ב"ש לא הייתה מגיעה עם מכת פציעות של שחקנים משמעותיים היא הייתה עם יתרון קל על מאריבור, כרגע זה שווה בשווה ויהיה משחק מעניין".

-ולדעתך חסרונות או יתרונות לכל צד?

"למאריבור בכל עמדה יש שחקנים מאוד מנוסים, לא רואה איזו חוליה חלשה. לשתי הקבוצות יש שחקני התקפה אדירים, הקישור של ב"ש הוא אחד הטובים בליגה אם לא הכי טוב ובצד השני יש את מרואן כבהא שכולנו מכירים אותו".

-מאריבור תפתח זהיר או תחפש לנצח בטרנר?

"מאריבור תבוא ותראה איך המשחק מתפתח, היא תפתח זהיר וירגישו את המשחק ולאן הוא הולך ולפי זה הם ישחקו. הם יגיעו במטרה להשיג תוצאה טובה לגומלין, זה משחק ראשון ולא יפתחו התקפי או יפקירו את החלק האחורי. לא הייתי בטרנר אבל לשתי הקבוצות תצפה אווירה מחשמלת במשחקי החוץ".

-נחזור לחיפה, האוהדים רוצים לדעת מה הסיכוי שתלבש ירוק עוד העונה?

"בכדורגל אסור לפסול כלום, החזרה שלי למכבי חיפה יכולה לקרות עכשיו, בעתיד או בכלל לא. מכבי חיפה זה המועדון שנתן לי את הכלים הראשונים, לשחק אצל יענקל'ה, בנאדם שיש לי אליו הערכה גדולה, לקח אותי תחת חסותו ופתח לי את הדלת לכדורגל הישראלי ונתן לי כ"כ הרבה וברור שתמיד תהיה אופציה לחזור, כרגע אבל השאיפה שלי היא לשחק בחו"ל בנקודת זמן הזאת, אבל הכל יכול לקרות".

-לסיום משפט או שניים על דקל ולקהל?

"דקל שחקן נשמה, בנאדם מדהים, מנהיג ולא סתם הוא כ"כ הרבה שנים שם, מקצוען, הוא דוגמה לכל שחקן וצריך ללמוד מההתנהלות שלו במהלך השנים, לא חושב שיש כ"כ הרבה שחקנים כמו דקל. לסיום רוצה לומר שהקהל והמועדון בלב שלי ואתה יודע מאחל לקהל הגדול הזה נחת וכיף. תודה רבה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com