חוננו: שב"ס מנע מהעצור המנהלי טיפול רפואי במשך תקופה - 0404
+
חוננו: שב"ס מנע מהעצור המנהלי טיפול רפואי במשך תקופה שירות בתי הסוהר

חוננו: שב"ס מנע מהעצור המנהלי טיפול רפואי במשך תקופה

שב"ס מנע מהעצור המנהלי אליה נתיב, ששוהה בכלא איילון, טיפול רפואי אליו נזקק, בנוסף מנע ממנו טלפונים וזאת בניגוד להחלטת בית המשפט. עו"ד סימה כוכב מחוננו "שב"ס מפר החלטות בימ"ש"

אליה נתיב, המוחזק במעצר מנהלי בכלא איילון, לא זכה לתנאים המגיעים לו במתקן הכליאה, כך נטען בעתירה שהגישה עו"ד סימה כוכב-חלאק מארגון חוננו המייצגת את העצור בעניין תנאי מעצרו. במהלך שהותו נמנעה ממנו הזכות להתקשר להוריו ולאחד מעורכי דינו, וכן נמנע ממנו קבלת טיפול רפואי במשך שבועות על אף בעיה בריאותית ממנה סבל.

בעקבות התלונות שהביע בפני עורכי דינו, הגישה עוה"ד סימה כוכב-חלאק עתירה דחופה לבית משפט המחוזי מרכז בלוד.

בדיון שהתקיים לפני כשבוע הורה השופט אברהם טל לאפשר לעצור ליצור קשר עם הוריו ואחיו באופן טלפוני. כמו כן, קבע כי יש להביא את העצור לביקור אצל הרופא תוך 24 שעות. על אף פסק הדין, שניתן ביום ראשון שעבר, לא הזדרזו בשב"ס להעניק לעצור את זכויותיו. הוא זכה לשיחת טלפון להוריו רק יומיים אחרי, ולמרפאה, שאליה היה צריך להגיע תוך 24 שעות ע"פ פסק הדין, הובל רק בסוף השבוע.

עורכת הדין של נתיב מטעם חוננו סימה כוכב-חלאק, אמרה בתגובה לפסק הדין: "אליה נתיב נמצא במעצר מנהלי, שכזכור זהו האמצעי הדרסטי ביותר שניתן לכלוא אדם מאחורי סורג ובריח ללא בדל של ראיה. יחד עם זאת, אנו שמחים על החלטת בית המשפט המחוזי שנענה לדרישותינו בעניין תנאי כליאתו, ובראש ובראשונה יצירת קשר טלפוני עם משפחתו. בעניין הבאתו למרפאה, שב"ס למרבה הצער לא קיים את החלטת בית המשפט ורק לאחר דרישות בלתי פוסקות וכשחלפו 5 ימים מיום ההחלטה נלקח למרפאה".

אביו של העצור, יצחק נתיב, אמר בעקבות הפרת זכויותיו של בנו "חשנו אטימות נוראית מול מערכת עוינת. לא האמנו שדברים כאלה קורים עד שחשנו אותם על בשרינו. השב"ס שיקר לנו פעם אחר פעם לגבי מצבו של אליה והטיפול שמקבל, וגם כשדרשנו וקיבלנו גיבוי משפטי הם נסחבו בביצוע של החלטות. ההרגשה היא של אזרחים סוג ב', שהרשויות מרגישות בנוח לרמוס אותם. כל זה עוד בלי שדיברנו על המעצר עצמו והעילות המופרכות אליו, שלא היו ולא יתכן שיהיו", דברי נתיב.