המג״ד פוטר מעבודתו בניגוד לחוק - המילואימניקים פתחו בעצומה: ״פוטר בגלל ימי המילואים״ - 0404
המג״ד פוטר מעבודתו בניגוד לחוק – המילואימניקים פתחו בעצומה: ״פוטר בגלל ימי המילואים״

המג״ד פוטר מעבודתו בניגוד לחוק – המילואימניקים פתחו בעצומה: ״פוטר בגלל ימי המילואים״

סא"ל רועי פשחור, מג״ד 7012 בחטיבת אלכסנדרוני, פוטר מעבודתו כקב״ט במועצה המקומית עמק המעיינות. לטענתו, הפיטורים בוצעו עקב כמות ימי המילואים שהוא מבצע בשנה.

חייליו, זעמו על הפיטורים הבלתי חוקיים (אסור לפטר בסמיכות למילואים) ופתחו במאבק ועצומה, שעליה חתמו עד עתה מאות מילואימניקים.

החיילים כתבו: ״עצומת תמיכה בזכות להעסקה הוגנת של חיילי וקציני המילואים של צ.ה.ל ושל סא"ל רועי פשחור. צ.ה.ל הוא צבא העם המגן על העם.

מרכיב מהותי בחוסנו של צ.ה.ל הם יחידות המילואים שלו המהווים חלק מרכזי בכוח המגן. בראש כוח זה עומדים הקצינים הבכירים מפקדי הגדודים והפלוגות אשר מתנדבים עשרות ימים בשנה למען ביטחונה של מדינת ישראל.

חטיבת אלכסנדרוני היא מחטיבות העילית של מערך המילואים הצה"לי, החטיבה השתתפה במלחמות ישראל ובמבצעים השונים . גדוד 7012 הוא גדוד מוביל בחטיבה שאף זכה לצל"ש על פעילותו במלחמת לבנון השניה.

בראש גדוד 7012 עומד חברנו ומפקדנו סא"ל רועי פשחור. רועי , מפקד ומנהיג משמש מספר שנים כמנהל מחלקת הביטחון של המועצה האזורית עמק המעינות. בנוסף רועי מוביל את הגדוד במסירות ובמקצועיות ובמשך שנים רבות הוא חלק מרכזי מהובלת הגדוד והחטיבה.

לאחרונה, מיד לאחר חזרתו משירות מילואים ממושך פוטר סא"ל רועי . סא"ל רועי פוטר מיד עם חזרתו משירות מילואים ממושך, בניגוד לחוק ובתקופה האסורה על פי חוק חיילים משוחררים החזרה לעבודה. רועי משרת בממוצע כ – 70 ימי מילואים בשנה, מקום עבודתו לא דאג לו לסיוע ולעזרה כלשהי בתקופת היעדרותו. רועי ספר כי מנהלים בכירים במקום עבודתו הביעו הסתייגות משירות המילואים הממושך והערכי שלו ולמעשה עשו הכול ע"מ להכשילו. לא היה שום אירוע נקודתי "מז'ורי" אשר מעסיקיו יכולים לטעון, כי בגין כך יש לפטר את רועי. כך שבניתוח ההסתברויות, הסיבה המרכזית לפיטוריו של רועי, הינה שירות המילואים הממושך שלו שצפוי גם בשנים הבאות.

היכולת של הלוחם בחזית לתפקד מותנה בעזרה ובתמיכה אותה יקבל מהעורף. מערך המילואים לא יוכל לתפקד כאשר מפקדיו חשופים להתעמרות ופגיעה בפרנסתם. לא יעלה על הדעת כי בשל שירותו הממושך במילואים יבקשו מעסיקיו לסיים את עבודתו ארוכת השנים.

היום זה רועי ,מחר זה כל אחד מחיילי המילואים . עד כאן!!!

אנו הח"מ מוקיעים מעסיקים אשר פוגעים באנשי המילואים – חייל ומפקד אשר תורם ימים רבים משגרת חייו האזרחיים לטובת המדינה ותושביה, לא יכול למצוא עצמו עם איום על פרנסתו, על כבודו ועל מקום עבודתו, כתוצאה מריבוי ימי מילואים אותם הוא מבצע בהגנה על המולדת.

אנו אחיו לנשק של רועי, חבריו לחטיבת אלכסנדרוני שצעדנו אחריו בשדות הקרב, ויתר חיילי המילואים, משפחות חיילי המילואים ועמך ישראל לא מוכנים להפקירו.

אנו קוראים בזאת לראש מועצת עמק המעיינות יורם קרין לבטל את החלטתו, ולשקול מחדש את סיום העסקתו של סא"ל רועי פשחור ולהחזירו לאלתר לתפקידו, ההולם את ניסיונו וכישוריו״.

במועצה המקומית מעיינות טוענים כי פיטוריו באו על רקע מקצועי. במשרד הביטחון יבדקו את הנושא.

העצומה:

https://www.atzuma.co.il/miluimidf

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, מסר בתגובה לחדשות 0404: ״מערך המילואים נשען בעיקרו על המג"דים, שמקריבים מזמנם האישי וזמן משפחותיהם לטובת הגנה על מדינת ישראל. כשהם מגינים עלינו, חובתנו וזכותנו להגן עליהם ואנחנו נעשה זאת. לא מפטרים מג"ד במילואים בשום מצב ומאיזו סיבה שלא תהיה. רק לאחרונה הגדלנו את הסיוע המשפטי הניתן למשרתי המילואים כדי למנוע מצבים כגון אלו בדיוק. אשוחח עם ראש המועצה ומהיכרותי עימו אני בטוח שנפתור את העניין״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com