צפו: נכים איימו להצית עצמם במהלך הפגנה - חמישה נעצרו - 0404
+

צפו: נכים איימו להצית עצמם במהלך הפגנה – חמישה נעצרו

כוחות רבים של משטרת ישראל ולוחמי מג״ב עסקו החל משעות אחר הצהריים במחאת הנכים שהתקיימה בכביש 4 לצפון סמוך למחלף בני דרום.

השוטרים שהוצבו במקום ובסמוך לו עסקו בכל הקשור להסטת התנועה לצירים חלופיים ובשמירת הסדר הציבורי. לא אחת נאלצו השוטרים להוות חוצץ בין משתתפי המחאה לבין אזרחים תמימים שנקלעו למקום. במספר מקרים אף נרשמו במקום מקרים בהם טענו אזרחים כי משתתפי המחאה פגעו ברכבם.

במהלך שעות המחאה שמרו השוטרים על איפוק ניכר והכילו את האירוע ואת התנהגותם האלימה של קומץ ממשתתפי המחאה שמשתתפיה כלל לא הגישו בקשה לקיומה. במהלך מחאה זאת התבטאו מובילי המחאה כי בכוונתם להגיע אל ראש הממשלה בכל מחיר כולל עלייה על דוקרנים. בהמשך למחאה זאת ולאחר שנעתרה המשטרה לבקשתם להמשיך בנסיעה, ירדו שיירת רכביהם של משתתפי המחאה אל כביש 41 לכיוון הכניסה הצפונית לעיר אשדוד שם המתינו כוחות משטרה נוספים שהיו ערוכים לקליטתם במקרה שכזה.

במהלך הימצאות המשתתפים במחלף, ציין אחד המשתתפים כי בכוונת מוביל המחאה להצית עצמו במקום. צוות בלשי המשטרה שברשותו היו מטפי כיבוי הבחין בשניים מהמשתתפים המוציאים צמיגים אותם הביאו עימם וברשותם אף חומר דליק. ניסיונות להניא את אלו מכוונתם לא נענו בחיוב תוך שהחלו תוקפים את השוטרים שהחלו בביצוע מעצרם של החשודים מחשש להפרת הסדר וסיכון חיי אדם.

במהלך הארוע נעצרו 5 חשודים כאמור ואלה הועברו לחקירה בתחנת המשטרה.

מהמשטרה נמסר: "אנו רואים חשיבות רבה במימוש הזכות להביע מחאה. קיים פער בין הבעת מחאה לניצול ציני של מהות המחאה תוך שימוש באלימות וסיכון חיי אדם. כל ניסיון ופגיעה באנשי החוק, יזכו לתגובה נחושה ומיצוי הדין".