ממה להיזהר כשלוקחים הלוואה? - 0404
ממה להיזהר כשלוקחים הלוואה? שאטרסטוק

ממה להיזהר כשלוקחים הלוואה?

התחרות הגוברת בשוק ההלוואות קורצת לישראלים רבים ששוקלים לקחת הלוואה כדי להתמודד עם הירידה בהכנסות בתקופת הקורונה. עם זאת, כדי למצות את המיטב מההלוואה, כדאי לזכור כמה כללים פשוטים

תקופת חוסר הוודאות הנוכחית במסגרת ישראלים רבים יצאו לחופשה ללא תשלום או איבדו מקורות הכנסה, גורמת ללא מעט מאיתנו לשקול נטילת הלוואה – כדי לעבור בשלום את החודשים הקרובים, ולהתמודד עם ההכנסות היורדות בעוד שהתשלומים על משכנתא, שכר דירה, גנים, מזון ועוד ממשיכים להימשך מחשבון הבנק.

כיום, בניגוד לעבר, קיימות אפשרויות רבות עבור מי שמעוניין בנטילת הלוואות*. הבנקים שפעם היו ברירת המחדל והאפשרות היחידה כמעט, עדיין במשחק, אך אליהם נוספו שחקנים רבים כגון חברות כרטיסי אשראי, חברות ביטוח, הלוואות מקרנות הפנסיה ועוד גופים העוסקים בהלוואות חוץ-בנקאיות.

שפע האפשרויות הזה מגדיל את התחרות על הצרכנים ועשוי להיטיב עמם; אך מנגד, הוא יוצר בלבול, כאשר קשה לדעת מהי ההלוואה המתאימה לכל אחד מאיתנו, וכיצד ניתן לוודא שהגוף שבו בחרנו הוא אכן אמין וניתן לסמוך עליו. לכן, אספנו כאן כמה עצות שיעזרו להדריך אתכם בדרך להלוואה הטובה ביותר עבורכם.

  1. בדקו ממי אתם נוטלים הלוואה

כאמור, מספר השחקנים הפועלים בתחום ההלוואות עלה משמעותית בשנים האחרונות. ברוב המקרים מדובר בגופים אמינים ויציבים, ובהם כפי שציינו חברות ביטוח, חברות כרטיסי אשראי ועוד. לפני נטילת הלוואה ודאו שהגוף שפניתם אליו הוא בעל בסיס פיננסי איתן, ונתון לפיקוח רגולטורי הדוק. כך תבטיחו שמירה על הזכויות המגיעות לכם כלווים, ותרחיקו את עצמכם מבעיות כגון גופים הקשורים לשוק האפור.

  1. זקוקים להלוואה במהירות? שימו לב

כשמדובר בתקופה לחוצה במיוחד ואתם זקוקים לכסף במהירות, יש לדעת שבחלק מהגופים – כמו הבנקים – תהליך אישור ההלוואה ארוך יחסית ועלול לקחת כמה וכמה ימי עסקים, במסגרתם אתם אתם נדרשים בין היתר גם להגיע לפגישה בסניף הבנק ולהעמיד ביטחונות שונים. מנגד, חברות אחרות יוכלו להעניק לכם הלוואה בתהליך בן ימים ספורים אותו ניתן לבצע בשלמותו באינטרנט מהמחשב או מהטלפון, בלי לצאת מהבית.

  1. חשבו במדויק כמה כסף אתם צריכים

כיום קל יותר מתמיד לקחת הלוואה – והפיתוי לקחת סכום גבוה ככל האפשר, הוא חזק. ואולם, חשוב לזכור כי כל הלוואה יש גם להחזיר, בסופו של דבר; וכי המטרה הסופית היא לשפר את מצבכם הפיננסי בתקופה מתוחה, ולא להיקלע לחובות גדולים עוד יותר. לכן, חשבו את ההוצאות וההכנסות הצפויות שלכם בתקופת ההלוואה, וכדאי להביא בחשבון גם הוצאות בלתי צפויות. כך תוכלו לדעת בדיוק כמה כסף עליכם ללוות – מבלי להיכנס להתחייבויות גדולות מדי, שתתקשו לעמוד בהן בעתיד.

  1. שימו לב – הריבית היא לא הקריטריון היחיד

בעת נטילת הלוואה, הנטייה היא לבדוק קודם כל את שיעור הריבית – כלומר, כמה כסף נצטרך לשלם בסופו של דבר על ההלוואה, מעבר לקרן (סכום ההלוואה המקורי). לשיעור הריבית יש אמנם חשיבות גבוהה, אך יש לשקלל במשוואה קריטריונים נוספים, כגון הקלות והנוחות של ההלוואה, מהירות ההעברה של הכסף לחשבון, ותנאים כמו ערבים או ביטחונות. ייתכן שבסיכום כולל, הלוואה בריבית גבוהה מעט יותר – תהיה כדאית יותר מהלוואה בריבית שעבורה תשלמו כמה שקלים פחות מדי חודש.  לכן, חשוב לראות את התמונה המלאה.

*בכפוף לאישור החברה ותנאיה. המלווה ישראכרט מימון בע"מ. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

*הפרסום איננו מהווה הצעה ו/או התחייבות למתן הלוואה/אשראי.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com