ראש המוסד: "במקומות שבהם מצטמצמת נוכחות דאעש, פועלת איראן למלא את החלל" - 0404
ראש המוסד: תקשורת ערבית

ראש המוסד: "במקומות שבהם מצטמצמת נוכחות דאעש, פועלת איראן למלא את החלל"

ראש המוסד יוסי כהן נתן הבוקר סקירה לשרי הממשלה. כהן הדגיש שהתהליך המרכזי שמתחולל היום במזרח התיכון הוא התפשטות איראנית באמצעות כוחות איראניים ושלוחים מקומיים, המתבססים בסוריה, לבנון, עיראק ותימן.

כהן: "במקומות שבהם מצטמצמת נוכחות דאע"ש פועלת איראן למלא את החלל. איראן לא זנחה את שאיפתה להפוך למדינת סף גרעינית ושהסכם הגרעין בין המעצמות לבין איראן רק מגביר מגמה זו ומחזק את התוקפנות האיראנית באזור. מאז החתימה על ההסכם איראן נמצאת בצמיחה כלכלית והסכמים בינ"ל חדשים רק מחזקים את כלכלתה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בדיון שדברים אלו מהווים הוכחה ברורה שהנחות היסוד בהסכם עם איראן היו שגויות מלכתחילה. רה"מ נתניהו ציין שישראל אינה מחויבת בשום צורה להסכמים הבינלאומיים עליהם חתמה איראן.

ישראל תמשיך לפעול בנחישות ובמגוון דרכים כדי להגן על עצמה מאיומים אלו. רה"מ נתניהו שיבח את פעילות אנשי המוסד והעומד בראשו, יוסי כהן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]