אמן הכלייזמרים מהמובילים בעולם - בכלל לא יהודי - 0404
אמן הכלייזמרים מהמובילים בעולם – בכלל לא יהודי צבי יוכטמן

אמן הכלייזמרים מהמובילים בעולם – בכלל לא יהודי

הלמוט הייזל מפרנקפורט שינגן בשבוע הבא בפסטיבל הכלייזמרים הבינלאומי בשומרון: "זו מוזיקה שתפסה בכל העולם אנשים נהנים לשמוע אותה"

זה אולי ישמע פנטסטי אולם מאות שנים לאחר שהמוסיקה היהודית הגיעה לעולם היא זוכה לעדנה מחודשת. אמני מוסיקה מובילים מכל העולם מתעניינים בה, מופעי כלייזמר הם כבר לא נחלתו הבלעדית של העם היהודי. מופעים כאלו ניתן למצוא בכל העולם. אפילו ביפן, לאו דווקא בפני קהל יהודי. אחד האמנים המפורסמים שעולם המוסיקה היהודית כבש אותו הוא הלמוט הייזל שמי שירצה יוכל לשמוע אותו בפסטיבל הכלייזמרים הבינלאומי שבשומרון.

הייזל מספר על המהפך: "מצעירותי אני מנגן ג'ז, הופעתי בהרבה מקומות אבל למעשה התפרנסתי מהיותי מתמטיקאי, עד שבאחת ההופעות שלי בהיותי בשיא הקריירה שלי פגשתי את גיורא פיידמן (אחד מאמני הכלייזמר הטובים בעולם) והמוסיקה שלו פשוט ריגשה אותי. זה תפס אותי. התחלתי ללמוד את המוסיקה הזו לשלב אותה בג'ז והשאר היסטוריה" נכון להיום הלמוט מופיע בכל העולם הוא נגן קלרינט של מוסיקה יהודית מהטובים בעולם והוא אומר: "אני מתרגש להגיע להופיע בשומרון. זו זכות גדולה בשבילי וחגיגה גדולה".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון מסביר את ההחלטה לקיים פסטיבל כלייזמרים בינלאומי בשומרון: "השומרון נמצא במרכז הארץ נגיש לכולם ומצד שני הוא ריאה ירוקה גדולה מאוד במרכז הארץ. כל היתרונות האלו יכולים להפוך אותו למרכז התרבות והטבע של מדינת ישראל ועל רקע זה המועצה משקיעה ותמשיך להשקיע בהפיכת האיזור לפנינת תרבות למען תושבי השומרון וכל מדינת ישראל".

פסטיבל הכלייזמרים הבינלאומי השני בשומרון יתקיים השנה בימים שני עד רביעי (14 – 16.8) כאשר המופע המרכזי יתקיים ביום שני ברבבה. לקראת המופע יוכלו המבקרים הרבים להנות מרחוב הפסטיבל וכן ממופעים וסדנאות גם לילדים ולמבוגרים. לפרטים נוספים: מתנ"ס שומרון באתר או בפייסבוק

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com