מקרה חירום? איך נפרוץ את הרכב בצורה המהירה ביותר? - 0404
+
מקרה חירום? איך נפרוץ את הרכב בצורה המהירה ביותר? הרקולס מנעולים

מקרה חירום? איך נפרוץ את הרכב בצורה המהירה ביותר?

הסחות הדעת במרוץ החיים מביאה אותנו למקרי חירום שונים וגם לתופעה שלצערנו מוכרת ומדוברת רבות והיא שכחת ילדים ברכב. לצערנו אנו שומעים על לא מעט מקרים שכאלה, והדבר חמור יותר בתקופת הקיץ כאשר בחוץ שורר מזג אוויר חם, מה שאומר שברכב יהיה פי שתיים חם, ועלול לגרום לנזקים חמורים לילדים.

לא פעם אנו שומעים גם על מקרים שבהם עוברי אורח זיהו ילדים שנשכחו ברכב ופעלו בצורה מהירה כדי להוציאם מהרכב ולהעניק להם טיפול רפואי. מקרה נפוץ נוסף הוא שילדים ננעלו ברכב יחד עם המפתחות בשל אי שימת לב, שגם אז מדובר במקרה חירום ועלינו לפעול בצורה מהירה כדי להוציאם מהרכב בצורה בטיחותית.

 

קחו נשימה ארוכה

מקרי חירום אלה הם אינם סטנדרטים, ולכן עלינו לפעול בצורה נכונה כדי להוציא את הילד כמה שיותר מהר מבלי לפגוע בביטחונו. ולכן, דבר ראשון קחו נשימה ארוכה ואל תפעלו מתוך לחץ, הרי הוא לא יוביל לשום מקום. נסו להיעזר בעוברי אורח שאולי יוכלו לסייע לכם, ואולי במקרה "יש פורץ מנעולים בקהל", שיוכל להעניק לכם עזרה. כמו כן תוכלו לבדוק אם יש מפתחות רזרביים בקרבת מקום שאולי מישהו יוכל להקפיץ עבורכם כמה שיותר מהר, או שניתן לאתר את ההורים שהשאירו את הילד ברכב במידי על ידי משטרת ישראל (רק אם הילד במצב טוב כמובן). תוכלו כמובן לפנות למנעולן המתגורר באזור באמצעות רשת האינטרנט תוכל לאתר לכם בעלי מקצוע סביבכם, אבל עליו להיות זמין להגיע מידית בטווח של כמה דקות. אם לא מצאתם אחד שכזה, עליכם להתכונן לפרוץ את שמשת הרכב.

הרקולס מנעולים

 

איך מנפצים חלון ברכב, או פורצים לדלת בצורה המהירה והבטוחה ביותר?

הדרך המהירה לפתוח את הרכב היא על ידי ניפוץ השמשה, יחד עם זאת יש סיכון כי הרסיסים יפגעו בילד, ולכן יש לבצע זאת בשיקול דעת. אם הילד יושב במושב האחורי בצד ימין, עליכם לפרוץ את החלון המרוחק ביותר, כלומר את החלון השמאלי של הנהג. את השבר מומלץ לבצע בעדינות על ידי אבן, מוט ברזל או כלי כבד אחר שתמצאו בסביבתכם. נפצו את השמשה בחלק התחתון לכיוון הפינות איפה שהשמשה הכי פגיעה, ואם אפשר אז בצורה עדינה על מנת שלא להבהיל את הילד וכדי שלא יפגעו בו זכוכיות, ולאחר מכן לפתוח בזהירות את דלת הרכב מבלי להיפצע מהזכוכיות. במידה ויש ברשותכם כלי פריצה או אפשרות לקבל סיוע מפורץ רכבים, הדבר נכון יותר, כיוון שהוא יוכל לכוון אתכם כיצד לפרוץ את הרכב בצורה בטיחותית יותר ולאחר מכן הוא יוכל להגיע במטרה לבצע תיקון מנעול ברכב וכך לפתור את הבעיה מבלי לנפץ את שמשת הרכב.

בכל מקרה חשוב להיות תמיד זהירים ולהחזיק מפתחות רזרביים. במידה ואם ברשותכם מפתחות נוספים תוכלו לפנות לבעל מקצוע המומחה לשכפול מפתחות.

( למידע נוסף על שכפול מפתחות לרכב )

הרקולס מנעולים

המאמר נכתב בחסות הרקולס מנעולים – מומחים בפריצת רכבים באזור תל אביב