ביטוח בריאות, האם זה משתלם? - 0404
ביטוח בריאות, האם זה משתלם? PIXABAY

ביטוח בריאות, האם זה משתלם?

"רק בריאות" נהוג לומר ואכן בריאות היא הדבר הכי חשוב בחיינו, אך צריך להבין כי בריאות יכולה להיות דבר יקר ואף פעם אין לדעת מתי תגיעו למצב בו תצטרכו לרוקן את החסכונות שלכם כדי לשמור על בריאותכם. בדיוק בשביל למנוע מצב שכזה, קיימים ביטוחי הבריאות הפרטיים. לכול אזרח במדינת ישראל קיים רובד של ביטוח בריאות בסיסי (המוכרים גם כביטוח קופות החולים, למשל- כללית, מכבי, מאוחדת). ביטוחים אלה ממומנים על ידי תשלום שמיועד לכך שיורד מתלוש המשכורת. ביטוחים אלה אומנם מבטיחים לכם טיפול רפואי, אך אלו הם ביטוחים רפואיים מוגבלים מבחינת סוגי השירות הניתנים. כיום קיימות בשוק שני אפשרויות להרחבת הביטוח הבסיסי, וכל אחד יכול לבחור להרחיב את כיסוי הביטוח שלו באמצעות הרחבות ותוספות לרובד הביטוח הבסיסי באמצעות ביטוחי בריאות רכישת ביטוח פרטי של חברות הביטוח  או ביטוח משלימים של קופות החולים השונות, הנה הסבר קצר על כול אחד משני סוגי הביטוחים:

ביטוח בריאות משלים, ביטוח בריאות פרטי בחברת ביטוח

קופות החולים כיום מציעות למבוטחים שלהן מסלולי ביטוח משלימים (מכבי שלי, כללית משולם, מאוחדת זהב וכו') אשר נועדו  לספק מענה באמצעות קופת החולים  באותם רבדים כגון קבלת תרופות שאינן בסל הבריאות, התייעצויות עם רופאים ובדיקות שלא כלולים בסל הבריאות הממלכתי. מסלולי הביטוח המשלימים כשמם כן הם ואכן בעבור תשלום חודשי נוסף, הלקוחות זכאים לקבל השלמת שירות אשר מרחיבה את הביטוח הבסיסי ומקנה מגוון טיפולים גדול יותר.

ביטוח הבריאות  הפרטי של חברות הביטוח השונות נועד גם הוא לטיפולים יקרים מבחינה כספית, מצבים בריאותיים שמצריכים טיפול בחו"ל, ניתוח בבית חולים פרטי שכר רופא מנתח על פי בחירת מבוטח מתוך בחירה ועוד סל שירותים רבים. חברות הביטוח מספקות ללקוח פוליסה בריאות אחידה (מסגרת) המפוקחת על ידי רשות שוק ההון והביטוח.  רכישת פוליסת ביטוח פרטית כפופה להצהרת המצב הבריאותי אותה הלקוח מוסר, לפי הצהרה זאת חברות הביטוח רשאיות גם לסרב לנתינת ביטוח פרטי. בשונה מביטוח הבריאות המשלים, המצריך תשלום נוסף של לקוחות על שירותים שונים, למשל, טיפולי במחלות קשות, ביטוח הבריאות הפרטי לרוב מכסה טיפולים בצורה מלאה. בכדי לקבל את הכסף לו הלקוחות זכאים במסגרת הביטוח הפרטי, יש לבצע תביעת ביטוח ולשים לב לתנאים של כול חברה.

השוואה בין ביטוחים

קיימת אפשרות באינטרנט לבצע בדיקה השוואת ביטוחי בריאות ,ניתן להכניס לאתרי השוואות און- ליין שבהן ניתן למלא מספר פרטים וכן  את סוגי הכיסוי הביטוח שמחפשים ולקבל הצעות מחיר ופירוט מלא על חברות הביטוח השונות. הביטוח הפרטי אינו בא במקום הביטוח הבסיסי של קופות החולים ואינו תחליף לכך, שני סוגי הביטוחים נותנים שירותים שונים ולכן אם ישנה אפשרות מומלץ להחזיק בשניהם. בכדי לבחור את הביטוח המשתלם ביותר, הן מבחינה כספית והן מבחינת השירותים שניתנים, מוטב לבצע השוואה בין חברות הביטוח. בדיקה מקיפה של הביטוחים, בהתאם לצרכים הבריאותיים הפרטיים שלכם, תיתן לכם את האפשרות לטיפול איכותי ואישי.

ביטוח בריאות לחו"ל

בנוסף, חברות הביטוח הפרטי נותנות את האפשרות לרכוש ביטוחי בריאות ונסיעות כאשר אתם יוצאים מישראל .מצבי חירום בריאותיים אליהם אתם יכולים להיקלע כאשר אתם נוסעים לחופשה מחוץ לישראל, עלולים לגרור תשלומים של מאות ואף אלפי שקלים ולעולם אין לדעת מתי תקלעו לכאלו. המדינה אינה מחייבת אתכם לשלם ביטוח בריאות לנסיעות במקרה של נסיעה מחוץ לארץ אך אל לכם להתבלבל, ביטוח שכזה הוא מציל חיים ועלייה על המטוס ללא ביטוח בריאות בחול היא סיכון שעלול לעלות לכם המון כסף. עוד דבר שצריך לשים אליו הוא שרוב חברות הביטוח לא נותנות לקנות ביטוח לאחר שאתם עוזבים את ישראל. כאשר אתם מתכננים את החופשה, עליכם לקחת בחשבון את קניית ביטוח הבריאות ולבדוק את המסלולים שמציעים חברות הביטוח הפרטי , בכדי שתדעו איזה מהם הוא המשתלם ביותר. בנוסף חברות הביטוח הפרטי מציעות ביטוח נסיעות שיגן עליכם ממצבים של ביטולי טיסה ואיבוד מזוודות.

לסיכום, ניתן להבין ששוק ביטוחי הבריאות הוא ניראה מורכב ובכדי שתוכלו לחיות את חייכם בבטחה ובבריאות עליכם לבחון בצורה מעמיקה את סוגי הביטוחים השונים ולבצע השוואה חכמה ושקולה, לפני שתחליטו על רכישה של ביטוח בריאות כזה או אחר.

מוגש מטעם אתר טראסטי השוואת ביטוח https://trusty.co.il/

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]