צוות המדביר שמציל מסביר איך מתבצע חיטוי קורונה - 0404
צוות המדביר שמציל מסביר איך מתבצע חיטוי קורונה המדביר שמציל

צוות המדביר שמציל מסביר איך מתבצע חיטוי קורונה

ה-covid-19 – או כפי שכולנו מכירים אותו, הקורונה – גרם כבר לאלפי מתים ברחבי העולם, מאות אלפי חולים וגם מי שלא נדבק בנגיף המסוכן בהחלט מושפע ממנו באופן דרמטי. העולם כולו עובר בימים אלה טלטלה חזקה מאוד, החזקה ביותר בדור הנוכחי, וחובה על כולנו לעשות הכל כדי לצמצם את ממדי התפשטות המגיפה.

אחד הצעדים הוא חיטוי דירות מפני הקורונה, כשהחיטוי כמובן חייב להתבצע באופן המקצועי ביותר על-ידי מומחים מנוסים באופן כללי בחיטוי חללים שונים.

באילו מקרים חשוב במיוחד החיטוי של הדירה?

חשוב להבין שיש הרבה אנשים שנושאים את הנגיף גם אם הם עצמם לא חולים. מבחינתם המצב טוב, כמובן, אבל הם עלולים להדביק אנשים אחרים, ואצלם המחלה כן עלולה להתפרץ ואפילו בצורה קשה.

מידע משמעותי נוסף שכבר ידוע לנו לגבי נגיף הקורונה הוא הדרכים שבהן הוא עובר מאדם לאדם: אופציה אחת נקראת הדבקה טיפתית – הדבקה שכזו מתרחשת כשאדם שהווירוס נמצא אצלו בגוף מתעטש או משתעל, ודרך הטיפות שמרוססות מהאף או הפה הווירוס עובר לאנשים בסביבה.

דרך הדבקה שנייה היא באמצעות משטחים. מסתבר שהקורונה עלולה לשרוד על סוגים רבים של משטחים, כאלה שנמצאים בכל מקום וגם במרחבי המגורים שלנו, במשך ימים. אף אחד עוד לא יודע בוודאות כמה זמן בדיוק שורד הנגיף על פני זכוכיות, משטחי פלסטיק, מתכות ועוד חומרים, ואיך משפיעים על משך הזמן תנאים סביבתיים (מידת האוורור של החלל, הטמפרטורה וכו') – אבל לפי ההערכות כאמור מדובר בלפחות 2-4 ימים. יש גם הערכות אחרות של שבוע ואפילו קצת יותר, ולכן חשוב מאוד לבצע חיטוי נגד נגיף הקורונה בדירות מגורים (וכמובן שגם בחנויות, משרדים, תחבורה ציבורית, מרחבים משותפים בבנייני מגורים ובמיוחד מעליות, ועוד).

האם בדירה שבה שהה חולה קורונה חובה לבצע חיטוי?

באופן טבעי בדירה שבה שהה אדם שהתגלה כחולה במחלה המדבקת מאוד, חיטוי קורונה הוא פשוט חובה. הסיבה לכך היא שהווירוס דוגר בגוף מספר ימים, בדרך כלל 5 עד 7 ימים אבל יש גם מקרים שבהם המחלה התפרצה לאחר שבועיים. המסקנה המתבקשת: אם אדם התגלה כחולה קורונה, במשך ימים רבים הוא פיזר את הנגיף בכל הדירה שבה הוא חי. כדי ששאר בני הבית ייחשפו לווירוס במידה מועטה ככל האפשר, מומלץ לבצע חיטוי מידי ויסודי – עם אנשי מקצוע מוסמכים ולא חאפרים.

חיטוי דירות AIR-BNB

עוד דירות שעבורן השירות של חיטוי מקורונה חשוב במיוחד הן דירות ה-AIR-BNB שבעבר שימשו לנופש, וכיום במקרים רבים שוהים בהם אנשים שנשלחו לבידוד.

יש לכך שתי סיבות: קודם כל, התחלופה הגבוהה יחסית של בני אדם, ולפעמים גם תיירים שהספיקו לשהות בדירה לפני שחזרו לארצם עם פרוץ המשבר. ככל שהגיעו לדירה יותר אנשים, שלא תמיד אפשר לקבל מידע לגביהם ולדעת אם הם נשאים של קורונה, כך גדל הסיכוי לנוכחות של הנגיף בדירה – ובעל דירה אחראי יוודא שהיא מחוטאת היטב.

הסיבה השנייה היא שאנשים שנשלחו לבידוד הם מלכתחילה באוכלוסיית סיכון מוגבר להיות בעלי קורונה. כאמור גם מי שאין אצלו התפרצות של סימפטומים עלול להיות נשא, וכדי לא להגדיל עוד יותר את ההפצה של הווירוס המאוד מדבק, כדאי מאוד לבצע חיטוי – חיטוי שמתבצע באמצעות מכשיר ערפול מיוחד וחומר בשם סימקסין שמבוסס על אמוניום רבעוני.

זמינות גבוהה ואחריות מלאה

חיטוי נגד קורונה עם מומחים בתחום מתבצע מתוך אחריות מלאה לבריאותם ולשלומם של כל מי שחיים באותה דירה או אמורים להגיע אליה. החיטוי יתבצע גם בשיא המקצועיות, כך שלא יישאר אף משטח נגוע בנגיף, כל פינה ופינה בכל חדר וחדר תכוסה בוודאות – כך שתוכלו לדעת ב-100% שהמקום נקי מקורונה.

המאמר באדיבות המדביר שמציל – בחרו אזור ממנו תרצו להזמין שירות

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]