משבר הקורונה: שורת הקלות לעסקים בגוש עציון - 0404
משבר הקורונה: שורת הקלות לעסקים בגוש עציון עקב ליפקין

משבר הקורונה: שורת הקלות לעסקים בגוש עציון

במהלך השבוע החולף נפגשו בעלי עסקים, ותושבים מגוש עציון, עם ראש המועצה שלמה נאמן ונציגי המועצה, במטרה להקשיב ולחשוב יחד על דרכי פעולה שיוכלו לסייע לכולם להתמודד עם המשבר המתרחב.

בעקבות זאת יצאה המועצה ביוזמה חדשה שאושרה אמש בישיבת המליאה של המועצה, במסגרתה אושר, כי משפחות בהן שני בני הזוג יצאו לחופשה ללא תשלום יקבלו דחייה לתשלומי הארנונה בחודשים הקרובים לתאריך הראשון במאי.

בנוסף אושרה לבעלי העסקים דחייה של כל תשלומי הארנונה, פינוי אשפה עודפת ואגרת שילוט עד הראשון במאי. כמו כן הגישה המועצה המלצה למשרד הפנים לאשר ביטול ריביות פיגורים.

ראש המועצה שלמה נאמן: "ימים לא פשוטים עוברים על כל עם ישראל, הממשלה מנהלת את משבר הקורונה ועושה מאמצים רבים כדי שנעבור אותו בהקדם. לצד זאת קיים חשש אמיתי לפגיעה כלכלית בעסקים המקומיים שלנו וגם כמובן בתושבים.

אי לכך החלטנו ליטול יוזמה, לשבת עם התושבים ובעלי העסקים ולמצוא פתרונות שיסייעו להתמודד עם המצב. אני שמח שהצלחנו לייצר פתרונות ראשוניים שעבור התושב או בעל העסק הקטן הם קריטיים. דחיית תשלומים היא צעד חשוב ובעז"ה ביחד ובשותפות נצלח את המשבר ונצא מחוזקים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]