המועצה אזורית שומרון יוצאת בשורת צעדים לסיוע לעסקים בעקבות משבר הקורונה - 0404
המועצה אזורית שומרון יוצאת בשורת צעדים לסיוע לעסקים בעקבות משבר הקורונה מועצה אזורית שומרון

המועצה אזורית שומרון יוצאת בשורת צעדים לסיוע לעסקים בעקבות משבר הקורונה

העסקים הקטנים והבינוניים הם בין הנפגעים העיקריים ממגיפת הקורונה, מאיסור ההתכנסות ומסגירת העסקים. במועצה האזורית שומרון פועלים כ-2,000 עסקים קטנים, שמגלגלים עשרות מליוני שקלים בשנה. הגזירות החדשות אילצו את העסקים לסגור וחלקם ספגו ביטולים ששווים מגיע עד עשרות אלפי שקלים. עבור בעלי עסקים קטנים המשמעות היא הרסנית ואף עלולה להביא לסגירת עסקים ופשיטת רגל.

לאחר התכנסות מטה מל"ח במועצה האזורית שומרון, ובחינת הנתונים לגבי מצב העסקים, החליט ראש המועצה יוסי דגן על שורת צעדים לסיוע לעסקים. בין השאר תתאפשר דחייה של חודשיים בתשלומי ארנונה לעסקים, נפתח קו חם לייעוץ וסיוע לעסקים בהנחיית אגף ישובים ומתנ"ס, וכעת פועלים לפרסום העסקים שניתן גם תחת ההגבלות לרכוש דווקא מהם.

תחת הכותרת: "דווקא עכשיו – קונים בשומרון", מרכז אגף ישובים ומתנ"ס את רשימת העסקים, ודוברות המועצה פועלת לפרסום העסקים בפלטפורמות השונות.

"אפשר לעבור את התקופה הזו ולהתעורר למשבר", אומר יוסי דגן. "ואפשר להפוך את הלימון ללימונדה, לראות איך דווקא עכשיו, מעלים את קרנם של העסקים המקומיים וקונים דווקא מהם. מי שקונה בין כה מזון ברשתות השיווק הגדולות יכול לרכוש עכשיו במכולות המקומיות ולהנות מתורים קצרים יותר, מי שמעוניין ביין לשבת יכול לרכוש אונליין מיקבי השומרון וכן הלאה. צריך לצאת מהקופסא, לחשוב קצת אחרת ולראות איך מסייעים למי שזקוק לכך".

על פי הנתונים שאספה עד כה המועצה האזורית שומרון, העסקים מדווחים על ירידה של כ-76% במכירות, הצרכים הבולטים ביותר: הדרכות לסיוע במשבר, סיוע בתשלומים ופרסום. העסקים בשומרון חובקים את כל התחומים החל מליווי וייעוץ, דרך קליניקות, מוזיקה ותיאטרון, סדנאות וחוגים ועוד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]