נתניהו בטקס חנוכת כביש 38: "מה שעשינו עם הכביש יהפוך את בית שמש לעיר של רבע מיליון" - 0404
נתניהו בטקס חנוכת כביש 38: גבריאל יסדי

נתניהו בטקס חנוכת כביש 38: "מה שעשינו עם הכביש יהפוך את בית שמש לעיר של רבע מיליון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים בטקס חנוכת כביש 38 הסמוך לבית שמש.

נתניהו: "העיר הזאת בהתחלה התחילה כעיר מעברות ולאט לאט היא התפתחה. היום היא כבר מאה אלף איש ומה שעשינו היום עם כביש 38 יהפוך אותה לעיר של רבע מיליון. רבע מיליון לכולם – לחילונים ולחרדים, לעולים חדשים ולוותיקים.

יש לי חלום ובאתי אליו שוב לממשלה, בפעם השנייה, ב-2009 ואמרתי: אני רוצה לחבר את מדינת ישראל, אני רוצה לבטל את הפריפריה. לא רק בגליל ובנגב, עם כבישים ורכבות ומחלפים ומנהרות, לא רק זה. גם פה, פריפריה בתוך המרכז, יש לנו יישובים שקשה להגיע אליהם ולא יאומן שבית שמש היא כל כך קרובה וקשה לה להתחבר לירושלים, קשה לה להתחבר לתל אביב משום שאין תשתיות יסוד.

לכן אנחנו משקיעים היום 800 מיליון שקל, בשישה וחצי קילומטרים עם גשרים, עם מפלסים ועם נתיבים רבים כדי לאפשר את אותה גישה. כדי שבית שמש, על שכונותיה הישנות ושכונותיה החדשות, גם לחרדים וגם לחילונים, תצמח, תפרח ותתחבר למדינת ישראל.

חיבור הארץ בנתיבים – זה חלום, זה חזון שאנחנו מממשים אותו בצורה שיטתית ובהשקעה רבה. ההשקעה היא עצומה. אני קבעתי בשנת 2009 תקציב של כמעט 30 מיליארד שקל רב שנתי לממש את החזון הזה והוא מתגשם לנגד עינינו. המטרה – ביטול הפריפריה, בצפון, בדרום, במרכז וחיבור לכולם. הזדמנות שווה לכולם.

הדבר הזה נעשה וזו בשורה שהיא גם חברתית, גם כלכלית, גם לאומית – בשורה טובה.

זהו יום חג, יום חג לבית שמש, יום חג למדינת ישראל. שאו ברכה, כל מי שעסק בזה. כל הכבוד לכם, המשיכו בעבודה,.יש לנו עוד מה לעשות, יש לנו עוד מה לחבר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com