אישום: הקימו מיזם עברייני חסר תקדים בהיקפו לביצוע מתקפות סייבר ברחבי העולם - 0404
אישום: הקימו מיזם עברייני חסר תקדים בהיקפו לביצוע מתקפות סייבר ברחבי העולם דוברות המשטרה

אישום: הקימו מיזם עברייני חסר תקדים בהיקפו לביצוע מתקפות סייבר ברחבי העולם

בחודש ינואר 2016 נפתחה חקירה סמויה ביחידת הסייבר במשטרת ישראל אשר נמשכה כחצי שנה, במהלכה עלו חשדות כנגד מספר חשודים, חלקם קטינים, אזרחי ישראל אשר הקימו וניהלו אתר אינטרנט בשם :vdos-s.com המשמש להשכרת שירות המאפשר ביצוע מתקפת מניעת שירות מבוזרת ( DDOS ) על שרתי אינטרנט ובאמצעות יצירת עומס מלאכותי על רשת האינטרנט גורמת לקריסת השרתים.

במהלך החקירה ביססו החוקרים קשר בין מספר חשודים אזרחי ישראל אשר הקימו אתר אינטרנט המאפשר השכרת שירות לביצוע מתקפות סייבר ואליהם חברו באמצעות קהילות מקוונות של פצחנים (האקרים) מספר חשודים מחוץ לארץ אשר הפעילו שירותי תקיפה דומים אשר התבססו על יכולות התקיפה שפותחו ושוכללו כל העת על ידי הנאשמים הישראלים.

את שירותי האתר הציעו הנאשמים, בני 19 מאזור השרון, באמצעות פירסום באינטרנט, ברשתות חברתיות ובפורומים מקצועיים שונים. לטובת הלקוחות הפוטנציאליים (הנרשמים באתר) ניתנה האפשרות לבחור בין מספר "חבילות תקיפה" אשר סווגו ואופיינו לפי זמן ההתקפה (משך בשניות) ועוצמת המתקפה (ג'יגה לשניה Gbps), מחירי החבילות נעו בסכומים שבין:19.99$ ועד ל-499.99$. הנאשמים השתמשו בחברת קש באנגליה לרישום הפעילות והתשלום בוצע במטבעות וירטואליים על מנת לטשטש את הקשר שלהם לאתר ולרווח הכספי.

מפעילותם העניפה במשך התקופה שפעלו יחדיו על פי החשד שילשלו לכיסם כ-613,000$ בתמורה למתקפות הסייבר שהעניקו ברחבי העולם. עוד עולה כי השניים הפעילו שירותי "תמיכה טכנית ללקוחות" על ידי האקרים ברחבי העולם שהעניקו את שירותי התמיכה ובתמורה איפשרו להאקרים להשתמש ביכולות התקיפה של האתר ללא תשלום.

במסגרת החקירה הבין-לאומית שמשטרת ישראל הובילה חברו גם גופי חקירה ומודיעין מארה"ב, אנגליה, הולנד ושבדיה וזאת בחסות ארגון היורופול (Europol) אשר הובילה למעצר חשודים בחוץ לארץ.
באמצעות אתר האינטרנט שהפעילו השניים על פי החשד בוצעו למעלה מ-2,000,000 מתקפות סייבר אשר התבטאו ביצירת עומס מלאכותי על השרת המותקף, מניעת גישה אל שרת היעד,הפסקת פעולתו ועד לקריסתו. כתוצאה מפעולות אלו נגרמו לארגונים שונים בעולם נזקים כלכליים בהיקף של מיליוני דולרים.

במהלך החקירה נתפסו כ-600,000 ש"ח בחשבונות הבנקים של הנאשמים אותם תבקש המדינה לחלט.

הבוקר, (שלישי), מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה אשר ליוותה את החקירה, תגיש לבימ"ש שלום בכפר סבא כתב אישום כנגד 2 הצעירים בגין ניהול והקמה של מיזם עברייני חסר תקדים בהיקפו לביצוע מתקפות סייבר .

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com