פרסום ראשון: ליברמן ינסה לקבוע בקבינט גבולות חדשים באיו"ש - בימין צפויה סערה - 0404
פרסום ראשון: ליברמן ינסה לקבוע בקבינט גבולות חדשים באיו אריאל חרמוני - משרד הביטחון

פרסום ראשון: ליברמן ינסה לקבוע בקבינט גבולות חדשים באיו"ש – בימין צפויה סערה

בדרך לסערה פוליטית חדשה. שר הביטחון אביגדור ליברמן יביא לקבינט הצעה שתנסה למעשה לקבוע גבולות חדשים ביהודה ושומרון – כך נודע לראשונה לחדשות 0404.

ליברמן מעוניין לבנות חומת הפרדה בשני אזורים – במדבר יהודה וגוש עציון ובכך למעשה יביא לקביעת גבול ישראל בגוש עציון – דבר שיש לו התנגדות עצומה בקרב הימין. ההתנגדות לכך קיימת גם בקרב המתיישבים, ארגונים ירוקים ואף בקרב אנשי שמאל מתונים.

ההצעה של ליברמן תואמת את רצון השמאל בישראל ולמעשה, באזור שממנו לא יצאו פיגועים בכמות השונה מכל מקום אחר, עלול המחטף של שר הביטחון להביא את ישראל למצב שממנו לא ניתן יהיה לחזור – הגדרה וקביעת גבול ישראל.

גורמים בימין פנו לשרים בממשלה ודרשו מהם למנוע את המהלך שאותו הגדירו "הזוי". פנייה דומה תעשה גם לראש הממשלה.

מדובר על קטע גדר שלא הושלם עד היום. במדבר יהודה – באזור עין גדי ובגוש עציון – באזור נחל המעיינות, נחל רפאים, בתיר ועוד.

לא ברור מי לחש כעת על אוזנו של ליברמן כדי שיביא את הנושא הטעון והמסוכן לקבינט וכן לא ברור מדוע ליברמן לא קיבל הצעות אחרות – כמו הצבת אמצעים אלקטרוניים ונוספים, שיאפשרו טיפול ביטחוני באירועים נקודתיים.

כאמור, מחר ליברמן יביא את הנושא לישיבת הקבינט והמהלך, יגרום מן הסתם לסערה בימין. היום, מקיימים אנשי השר סיור באזור כדי להציג את השטח ולשכנע את הפוליטיקאים רגע לפני שהנושא יעלה בקבינט.

"הצעד ההזוי של ליברמן יביא אותנו למצב הפוך לחלוטין מזה הקיים. הוא זה שיסמן גבולות והוא זה שידרבן טרור – רב יותר מזה שהיה כאן עד עתה. ליברמן לא הולך שמאלה במפה הפוליטית – הוא כבר מזמן שם. את נושא הבנייה לערבים בקלקיליה הוא ביצע תוך מחטף בקבינט ולשמחת אזרחי ישראל, הסיפור סוכל ברגע האחרון. כעת הוא מנסה מחטף נוסף. לא ברור לי מה עובר על האיש – אבל הוא רחוק מלהיות דמות ביטחונית. הוא ההיפך הגמור", אמר גורם בהתיישבות לחדשות 0404.

ירון רוזנטל, מנהל בית שדה בכפר עציון: "גוש עציון ומדבר ביהודה הם האזורים האיכותיים ביותר מבחינת טבע, סביבה ומורשת והשקטים ביותר מבחינה ביטחונית. בניית החומה באזורים הללו תהווה אסון אקולוגי, ללא כל תועלת ביטחונית. לא ברור מדוע הממשלה הימנית ביותר מקימה פרויקט שממשלת אולמרט ופרס החליטה על ביטולו לפני עשור בדיוק. אנו קוראים לציבור לעזור לנו לשמור ביחד על חבלי ארצנו המדהימים, על מנת שנוכל להעניק לילדינו את אשר קיבלנו מהורינו".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com