וילה מטריקס: הדרך שלכם לצאת מההתמכרות" - 0404
וילה מטריקס: הדרך שלכם לצאת מההתמכרות PIXABAY

וילה מטריקס: הדרך שלכם לצאת מההתמכרות"

אנשים שמבלים שעות ארוכות במשחקי הימורים או בבית עם בקבוק ויסקי, עשויים לקבוע כי הם פשוט מתנתקים מהשגרה מפעם לפעם. בפועל, רבים מהם מתקשים להודות שהם לא מסוגלים לנהוג אחרת, וההתמכרות היא זו שמנווטת אותם ומחליטה עבורם מה יעשו ואיך ינהגו. אז איך בכלל אפשר לדעת האם התנהגות מסוימת היא בגדר הרגל שאפשר לשלוט בו או דווקא התמכרות שיצאה לחלוטין משליטה, ומה אפשר לעשות כדי לשנות את המצב? לפרטים נוספים בנושא זה, ניתן לפנות אל וילה מטריקס.

האם הפעולה הזו מעוררת סבל?

חבר קרוב מבלה ימים ולילות במשחקי הימורים. הסכומים המעורבים נעשים גבוהים יותר, וכשהמינוס בבנק גדל הוא מבקש הלוואה מהחברים, מהמשפחה ומכל מי שיסכים להעניק לו את התקציב הדרוש כדי להמשיך להמר. במצבים אלו הסבל הוא שחקן מרכזי, שכן אדם המכור להימורים מתקשה לשבור את המעגל, ובמקרים רבים מעורבים בסיפור גם חובות גדולים ואף גורמים בעולם התחתון שאיש לא באמת רוצה לפגוש. אם התרחיש הזה נשמע לכם מוכר, גמילה מהימורים היא בדיוק מה שנדרש כדי לעצור את המעגל הזה ולשנות את התמונה. תכנית הליווי המקצועית של וילה מטריקס מעניקה את התמיכה הזו, ואת הכלים היעילים ביותר ליצירת שינוי.

אילו התמכרויות נפוצות יותר?

באופן כללי ניתן לראות כי סמים ואלכוהול הם שני הגורמים המרכזיים שעשויים לעורר התמכרות, בפרט בקרב אנשים שרואים ברכיבים אלה כמפלט מהמציאות, מהקשיים שהם חווים ומהמתח והחרדה. להתמכרות מהסוג הזה יש רכיב רגשי ברור, ובכל תהליך של טיפול בהתמכרויות ניתן דגש רב לסוגיה הזו. כך, לצד גמילה פיזית מהמשקה או מהסם, נדרש ליווי פסיכולוגי אישי שיאפשר לאדם להכיר בחסך שממלאת עבורו ההתמכרות, באתגרים מהם הוא בורח וביכולת שלו להתמודד עם המציאות טוב יותר – גם בלי עזרים חיצוניים שמשכיחים ממנו את הצרות ומעניקים לו תחושה דמיונית של עולם פשוט יותר.

התמכרות קלה או קשה? יש פתרון

בין אם מדובר בהתמכרות מתונה יחסית, כזו שמאפשרת לאדם לנהל גם מידה מסוימת של חיים תקינים בזמן שהוא מהמר למשל, ובין אם מדובר בהתמכרות קשה הפוגעת בכל תחומי החיים, גמילה היא צעד הכרחי. מאחר ולרוב קשה לעשות זאת לבד, בוודאי לנוכח אתגרים חדשים שממשיכים להתעורר לכל אורך המסע, מרכז גמילה הוא כלי טיפול אפקטיבי ומשמעותי הרבה יותר. צוות וילה מטריקס מעניק לכל אדם את הליווי האישי הדרוש לו, את התמיכה בתהליך ואת הכלים הנכונים ליצירת שינוי. אתם מוזמנים ליצור קשר עם הצוות כבר עכשיו בטלפון 050-4949696.

כתבה זו פורסמה בשיתוף פעולה עם מגזין רפואה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]