התקלות הנפוצות של ההליכון - 0404
התקלות הנפוצות של ההליכון PIXABAY

התקלות הנפוצות של ההליכון

תארו לכם את התסריט הזה: אתם קמים מוקדם כהרגלכם בבוקר, ולפני שאתם נכנסים למקלחת או שותים את כוס הקפה שלכם, אתם עולים על ההליכון כדי להיכנס לכושר שייתן לכם מרץ לאורך כל היום. אך כאן אתם נתקלים בבעיה, שכן ההליכון שלכם פשוט לא נדלק. במקרה זה, אין סיבה לזרוק את ההליכון. טכנאי הליכונים מומחה יוכל לתקן כל תקלה.

להכיר את התקלות של ההליכונים

הליכונים בבתים פרטיים או בחדרי כושר מאפשרים לנו לתרגל פעולות חשובות ומסייעים לנו לשמור על בריאותינו. לפיכך, כאשר הם מתקלקלים, לא אחת אנו מרגישים אובדי עצות. חשוב להיות ערניים לתקלות השונות של ההליכונים, לנסות לבצע את הפעולות הדרושות ולהזמין טכנאי הליכונים בעת הצורך. יוני טכנאי הליכונים הוא טכנאי מומחה המציע שורה ארוכה של תיקונים שיעזרו לכם לחזור לשגרה ולשמור על כושר. אבל לפני הכול, ישנם כמה תקלות נפוצות שכדאי להכיר מקרוב.

ההליכון מסרב להידלק

כאשר אתם לוחצים על הכפתור וההליכון עדיין לא נדלק, ניתן לבצע כמה פעולות. ראשית, חשוב לבדוק את החיבור לחשמל. ייתכן שמדובר בחיבור רופף שצריך רק לחזק. דבר שני, מומלץ לבחון את כפתור ההפעלה של המכשיר, את מפתח הביטחון שלו וכמובן אם בכלל מגיע זרם חשמל בשקע. אם הבעיה לא נפתרה, חשוב לקרוא לטכנאי הליכונים בהקדם.

הצלחתם להדליק את ההליכון, אבל הוא אינו פועל

כעת אתם יודעים לפחות שאין בעיה בחשמל, ולכן יש צורך לעבור ולבדוק דברים נוספים:

  • האם מפתח הביטחון מחובר עד הסוף?
  • האם יש משהו שמונע מההליכון לפעול? כמו כדור או צעצוע מתחת להליכון שמפריע לו לנוע.
  • נתקו את ההליכון מהשקע, נסו להזיז מעט את הרצועה של ההליכון ולאחר מכן חברו אותו לשקע הפעילו אותו שוב.
  • בדיוק כמו בתקלה של מחשב, נסו לכבות את ההליכון לכמה דקות ואז להדליקו שוב.

אם דבר מכל אלה לא עוזר, פונים אל הטכנאי, כמובן.

ההליכון עושה הרבה רעש

אתם עולים על ההליכון, שמים את המוסיקה האהובה עליכם ומרגישים שמשהו מפריע לכם לשמוע. ואכן, ההליכון שלכם מרעיש מדיי. כשזה קורה, ישנן כמה פעולות שכדאי לנסות לבצע:

  • מומלץ להקפיד ולשמן את ההליכון כל 15 שעות עבודה.
  • בדקו את הרצועה של ההליכון: היא צריכה להיות באמצע ולא בצדדים.
  • נתקו את ההליכון מהחשמל ופתחו את מכסה המנוע. לעתים גורמים שונים עלולים לחסום אותו כמו צעצועי ילדים או חפץ כלשהו שהפלתם בטעות.
  • בדקו אם לא קיימים גלים על משטח הריצה של ההליכון. הגלים מסלים על שחיקת המסלול, ויהיה צורך לקרוא לטכנאי הליכונים על מנת לבצע תיקון מסלול ריצה.

ההליכון משנה את המהירויות מבלי שנגעתם בו

אין דבר מעצבן יותר מלקבוע מהירות אחת על ההליכון ולגלות שלהליכון שלכם יש חיים משלו, והוא משנה את המהירויות "על דעת עצמו". מצב זה מתרחש כאשר מפעילים בטעות את פונקציית Manual. במקרה זה כדאי לאפס את המכשיר ולנתק אותו מהשקע. אם זה לא עוזר, נסו לבצע פעולות נוספות: בדקו את לחצני הידיות (אולי הן מלוכלכות או רטובות) ושמנו את ההליכון. מעבר לכך, אם במהלך העבודה על ההליכון נודף ממנו ריח של פלסטיק שרוף, יש צורך להפסיק את העבודה עליו ולפנות לטכנאי הליכונים.

לסיכום, בחנו רק חלק מהתקלות הנפוצות שהטכנאי נאלץ להתמודד עמם כאשר הוא מגיע לתקן את ההליכון בבית. מטבע הדברים, תקלות אלה נפוצות גם בקרב הליכונים במכוני כושר. אמנם מדובר בהליכונים עמידים יותר, אך גם הם אינם חסינים מפני תקלות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]