נוטריון נתניה למשכנתא - 0404
נוטריון נתניה למשכנתא PIXABAY

נוטריון נתניה למשכנתא

נוטריון הוא עורך דין שניהל פרקטיקה של עשר שנים רצופות לפחות כעורך דין. עורך הדין אינו הופך אוטומטית לנוטריון בתום עשר השנים האמורות. אלא עליו לקבל מינוי כנוטריון של משרד המשפטים. לצורך קבלת מינוי הנוטריון ממשרד המשפטים על עורך הדין להוכיח תחילה שהוא שימש עורך דין פעיל במשך עשר שנים רצופות. כמו כן, עליו להראות עבר נקי מעבירות אתיות בלשכת עורכי הדין. לפיכך, לא כל עורך דין יכול להיות נוטריון נתניה, אלא רק עורך דין אשר עומד בתנאים האמורים.

חשוב להבהיר, כי באומרנו נוטריון נתניה, כוונתנו לנוטריון "רגיל", אשר מנהל את עסקו (או את משרדו) בעיר נתניה. 

לאחר הוכחת התנאים המקדמיים הדרושים לצורך מינוי כנוטריון, על עורך הדין לעבור השתלמות נוטריונים. השתלמות הנוטריונים נערכת מספר פעמים בשנה, לפי מתכונת הכשרה שנקבעת על ידי משרד המשפטים. אם עורך הדין עומד בכל התנאים המקדמיים למינויו כנוטריון ועבר את ההשתלמות, משרד המשפטים מפרסם את שמו ברשומות. בחלוף הזמן להגשת התנגדות למינויו של עורך דין כנוטריון, מקבל עורך הדין את המינוי המיוחל ממחלקת הנוטריונים במשרד המשפטים.

חתימה על משכנתא אצל נוטריון נתניה

קודם שנדון בפעולת החתימה על משכנתא אצל נוטריון נתניה, רצוי להבהיר מהי משכנתא? ובכן, משכנתא היא הלוואה שנוטל רוכש או בעלים של נכס מקרקעין, כאשר הוא מבטיח את החזר ההלוואה באמצעות רישום שיעבוד בטאבו על נכס המקרקעין. במלים אחרות, משכנתא היא שיעבוד על נכס מקרקעין לצורך הבטחת החזרתה של הלוואה. ובמה דברים אמורים? הבנק המלווה מעוניין להבטיח את החזר ההלוואה שנתן ללווים – לקוחות הבנק. לשם כך הוא רושם בלשכת רישום המקרקעין בנתניה או בלשכת רישום מקרקעין אחרת (לשכת המקרקעין המתאימה היא זו שהנכס נמצא בתחום סמכותה) "משכנתא", קרי שיעבוד על הנכס. הלכה למעשה, כשמוציאים נסח טאבו מלשכת רישום המקרקעין אפשר לראות לצד פרטי הנכס ובעליו גם הערה על המשכנתא שניטלה לצורך רכישתו. הערה זו נועדה כדי למנוע מצב שבו מתבצעת עסקה בנכס לפני שההלוואה שניטלה לצורך רכישת הנכס מסולקת. ובכן כדי לרשום משכנתא, צריך לקוח הבנק – הלווה – לחתום על ייפוי כח מיוחד שמכין הבנק. נוטריון נתניה או נוטריון מכל עיר אחרת, הינו הגורם אשר מאמת את חתימת הלווה על ייפוי הכח.

 

סיכום

נוטריון נתניה מבצע פעולות חשובות מאוד ואחת מהן היא אימות חתימתו של אדם על ייפוי כח לצורך נטילת משכנתא מהבנק. החתימה על ייפוי הכח נחוצה לצורך רישום ההערה על משכנתא בלשכת רישום המקרקעין וללא אימות החתימה על ידי נוטריון נתניה (או על ידי נוטריון מעיר אחרת), לא תוכל להירשם ההערה בלשכת רישום המקרקעין.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]