האם לאמן חושים יש כוחות על טבעיים? - 0404
+
האם לאמן חושים יש כוחות על טבעיים? עשהאל דרייר

האם לאמן חושים יש כוחות על טבעיים?

חישבו לרגע על ילד קטן שעומד ליד מבוגר שמכין עוגה. בעיני הילד מי שאופה את העוגה הוא ממש קוסם.

הילד רואה אדם שלוקח חומרים מהארון ומהמקרר ופתאום הם נהפכים לעוגה, בדרך כלל הדבר יראה לילדים קטנים קסום ביותר ורק עם הזמן הם יתחילו לשאול שאלות במטבח ובשלב מסוים הם גם יבינו שאין זה כוחות או פלאים אלא ישנו מתכון וטכניקות שבעזרתם העוגה נעשית.

כאשר נערים מתבגרים או אנשים מבוגרים נתקלים בדבר שנראה להם על טבעי וקסום החשיבה שלהם גורמת להם לנסות להבין כיצד הדבר מתרחש, בראש של אדם הגיוני אין דבר כזה כוחות על טבעיים ולכן הראש שלנו מנסה להבין מה כן מיוחד ונדיר במה שאנחנו רואים מול עיננו.

תופעה של בלבול רב יכולה להופיע כאשר אנו צופים במופע של אמן חושים. אנחנו יושבים מול אדם שיודע לקרוא מחשבות, או לגרום לאנשים לשכוח שמות של קרוביהם ולעשות פעולות בניגוד לרצונם ואז מתגנבת לראשנו המחשבה שאולי לאמן החושים שלפנינו יש כוחות על טבעיים?

כי הרי איך זה הגיוני שהוא אדם רגיל כמונו והוא עושה מעשים כל כך מדהימים ולא רגילים? כל אדם מלבד אמן חושים אינו יכול בדרך כלל להשכיח מאדם אחר דברים או לגרום לדברים שאמן חושים גורם לנו, אז האם לאמני חושים יש כוח כלשהו שהוא מעל הטבע והם שונים מהאנשים היושבים מולם בקהל?

אז… יש לאמן חושים כוחות על טבעיים או לא?

התשובה היא כמובן לא, באופן מוחלט! אף אדם שמופיע בתור אמן חושים אינו נולד עם כישורים על טבעיים או כוחות וזה דבר שחשוב לדעת.

ישנם אמני חושים שיטענו בפני הקהל שלהם שיש להם כוח מיוחד אבל אין אמת בדבריהם והם טוענים כך כדי לגרום לקהל להאמין.

אם לא כוחות מיוחדים אז איך הם עושים את זה?

כשאנחנו רואים ציור אנחנו רואים עבודה של אמן שלקח צבעים ובעזרת מכחול הפך את הצבעים לציור, מוסיקה למשל זה אדם שלקח כלי נגינה ובעזרת טכניקה מסוימת, שהיא התווים במקרה הזה הפך את הצלילים למנגינה, זאת אומרת שאמן לוקח טכניקות מסוימות ובעזרתן הוא פועל.

אמן החושים הוא גם סוג של אמן, אמנותו היא לתעתע את החושים שלנו והוא עושה את זה בעזרת טכניקות שונות ובעזרת טריקים פסיכולוגים שהוא למד והתאמן עליהם במשך זמן רב.

חשוב לדעת שאמן חושים מתאמן רבות ולכן הכישורים שלו נראים לנו כעל טבעיים אך הכל עניין של למידה טובה ותרגול רב.

במה אמן חושים נעזר כדי לעשות את אמנות החושים?

ישנם דברים סמויים רבם בהם נעזרים אמני חושים, מן סוד מקצועי שעובר בין אמני החושים בלבד אך ישנן טכניקות ושיטות שמופצות לכל ואמני חושים נעזרים בהן, לפעמים אלו דברים שאנחנו נעזרים בהם ביומיום ואין אנו יודעים שאמן החושים משתמש בהם בהופעה שלו, דברים כמו שפת גוף משמשים את כולנו לדברים רבים בחיים ובין היתר גם את אמני החושים.

אמן החושים משתמש בעיקר בתשומת לב לדברים הקטנים, בהקשבה מלאה לטון הדיבור של המתנדב, לקריאת תנועות הגוף שאנו משדרים כל הזמן, למבטים שאנו שולחים לכל עבר כשאנו לחוצים או מתרגשים למשל ועוד.

אמן החושים צריך להיות בעל זיכרון חד וחזק מאוד, עליו לזכור את כל הפרטים שאסף עד לקטן ביותר כדי להצליח ולכן אמני חושים צריכים לתרגל את הזיכרון שלהם בעזרת שיטות מיוחדות ומגוונות.

המאמר נכתב על ידי אמן החושים עשהאל דרייר.