הקצאה של 5 דונם לעיריית קריית שמונה לאתר קיימפינג עם 200 מיטות - 0404
הקצאה של 5 דונם לעיריית קריית שמונה לאתר קיימפינג עם 200 מיטות אבן צור תקשורת

הקצאה של 5 דונם לעיריית קריית שמונה לאתר קיימפינג עם 200 מיטות

לחברה הכלכלית של עיריית קריית שמונה הוקצה שטח בגודל כ-5 דונם הנמצא בצמוד לפארק המטוס ביעוד תיירותי, בפטור ממכרז, להקמת קמפינג משולב הכולל 200 מיטות

בעלות של 7 מיליון ש"ח.

ראש העיר אביחי שטרן הודה לכל הגורמים הממשלתיים שסייעו להקצאת השטח התיירותי והאישורים הנדרשים להקמת הפארק העתידי והביע את ביטחונו כי פרויקט קמפינג בפארק המטוס ייצא לדרך בקרוב. הפרויקט נועד לקדם פיתוח תיירותי בעיר קריית שמונה ובכך נמצה את פוטנציאל המטיילים הרבים החולפים בעיר ונגדיל את ההכנסות מהפעלת פרויקט הקמפינג לקופת העירייה .  פארק המטוס קמפיינג משולב בסמוך לפארק הציבורי, שכונת יובלים ופארק הפודטק יטיב עם איכות החיים בעיר ויחזק את מעמדה התיירותי של קריית שמונה , אמר ראש העיר שטרן.

 

פארק המטוס ומתחם הלינה יפעלו תחת ניהול משותף  כפוף לחברה הכלכלית של עיריית קריית שמונה. מנהל הקמפינג וצוות העובדים שלו יהיו אחראים גם לתחזוקת הפארק. הכניסה לפארק תהיה חופשית. שימוש במתקני הלינה בקמפינג, יהיו תמורת תשלום. רווחי הקמפינג ישמשו להמשך ההשקעות בפארק. תוכנית האב לפיתוח אזורי הנחלים באצבע הגליל שהוכנה בשנת 2009 (פרויקט "חיים לירדן – אדם וטבע" בחסות קרן LIFE של האיחוד האירופי) , מצביעה על מחסור הולך וגדל בחניוני לילה באזור אצבע הגליל. התוכנית ממליצה על פיתוח של לפחות 5 אתרים נוספים, מתוך הכרת החשיבות בפיתוח  לינות שטח על גדת הנחלים הנובע  מצורך אנושי בסיסי להתמזגות בטבע, להנאה עילאית מתחושת החופש ולגעגועים לנופים ותחושות שאבדו עם השנים. מגמה זו מקבלת חיזוק נוסף מסקר תיירות פנים שהוכן על פי הזמנת משרד התיירות בשנת 2012, שבחן את מאפייני החופשה של הציבור בישראל וחקר לעומק את הצרכים של הנופשים הישראלים בארץ.  בהתאם לסקר, הציבור הישראלי מעדיף נופש איכותי בעל מאפיינים שונים וייחודיים עם נטיה לקרבה לטבע. הפרויקט המתוכנן, הינו חניון קמפינג משולב בקיבולת של עד 200 מיטות בסוגי אכסון שונים: יח"א ברמה גבוהה – אוהלים/מבנים עם שירותים צמודים – 6 יח'. משטחים להעמדת קרוונים נידים (כולל חיבורי חשמל ומים) – 5 משטחים. אוהלים משפחתיים/בונגלוס (6 מזרונים באוהל) – 14 יח'. אוהלים נידים – 14 יח'. בנוסף יכלול המתחם: מבנה מרכזי. מקלחות, שרותים מרכזיים. חניות. על מנת לאפשר את התחזוקה השוטפת הנדרשת ושמירת אתר תיירותי ברמה נאותה, גובש מודל כלכלי/תפעולי הכולל: לחברה הכלכלית של קרית שמונה יוקצה שטח בגודל כ-5 דונם (מגרש 003 בתוכנית ג/16960) הנמצא בצמוד לפארק ביעוד תיירותי, בפטור ממכרז, להקמת קמפינג משולב הכולל 200 מיטות.  פארק המטוס ומתחם הלינה יפעלו תחת ניהול משותף  כפוף לחברה הכלכלית. מנהל הקמפינג וצוות העובדים שלו יהיו אחראים גם לתחזוקת הפארק. הכניסה לפארק תהיה חופשית. שימוש במתקני הלינה בקמפינג, יהיו תמורת תשלום. רווחי הקמפינג ישמשו להמשך ההשקעות בפארק.

תוכנית האב לפיתוח אזורי הנחלים באצבע הגליל שהוכנה בשנת 2009 (פרויקט "חיים לירדן – אדם וטבע" בחסות קרן LIFE של האיחוד האירופי) , מצביעה על מחסור הולך וגדל בחניוני לילה באזור אצבע הגליל. התוכנית ממליצה על פיתוח של לפחות 5 אתרים נוספים, מתוך הכרת החשיבות בפיתוח  לינות שטח על גדת הנחלים הנובע  מצורך אנושי בסיסי להתמזגות בטבע, להנאה עילאית מתחושת החופש ולגעגועים לנופים ותחושות שאבדו עם השנים.

מגמה זו מקבלת חיזוק נוסף מסקר תיירות פנים שהוכן על פי הזמנת משרד התיירות בשנת 2012, שבחן את מאפייני החופשה של הציבור בישראל וחקר לעומק את הצרכים של הנופשים הישראלים בארץ.  בהתאם לסקר, הציבור הישראלי מעדיף נופש איכותי בעל מאפיינים שונים וייחודיים עם נטיה לקרבה לטבע.

 

פארק המטוס הינו פרויקט משותף של עירית קרית שמונה, רשות מקרקעי ישראל, משרד השיכון, קק"ל ורשות ניקוז כנרת. הפארק מתוכנן כפארק תיירות אקולוגי ייחודי לאורך אפיק נחל עיון ההיסטורי ובסמוך לשטחי המסחר והתיירות של שכונת יובלים החדשה. הפרויקט הינו חלק מתוכנית האב המשותפת לקרית שמונה ולמועצות האזוריות בסביבה, להסדרה ושיקום הנחלים העוברים בשטח העיר וחיבורם לעמק החולה. במסגרת הפרויקט יוסדר אפיק הנחל והצמחייה באתר, יפותחו בריכות שכשוך, מתחמי פיקניק ובילוי, תצפיות לעמק החולה ולהרי נפתלי, פינות ישיבה, תאורה, שבילים וחניות לרווחת המטיילים באזור, לעידוד ופיתוח התירות בעיר, לטייב את איכות החיים בעיר ולחזק את מעמדה התיירותי. הגליל העליון, על שלל האטרקציות שבו, מהווה מרחב תיירותי עשיר אליו מגיעים מידי שנה כ- 3 מליון מבקרים.  באזור מגוון רחב של אפשרויות בילוי חוויתיות מסוגים שונים: נהרות הזורמים בכל עונות השנה ואתרי פעילות נחלית.מרחבים נופיים חקלאיים פתוחים/ירוקיםיערות קק"ל (הרי נפתלי וביריה הסמוכים). שמורות טבע – בניאס, תל דן, תנור ומורדות הגולן. מגוון אטרקציות תיירותיות שהתפתחו באזור ביוזמות פרטיות.

עלויות פיתוח הפארק הינן כ- 7 מליון ש"ח ומספר המבקרים הצפוי מעל  100,000 מבקרים בשנה. אחזקת הפארק הכוללים: ניקיונות, תיקונים, ריסוסים וכד', מוטלות על הרשות המקומית.

אלכס קראצ'ון
המשנה לראש העיר וממונה תיירות :" פרויקט הקמפינג העתידי הוא צורך בתחום התיירות באזור הצפון ובקריית שמונה בפרט . הפרויקט יציב את קריית שמונה על מפת התיירות פנים ארצית ובהחלט יוסיף כסף לקופת העירייה . מיקומו של הפרויקט הוא בטבע הירוק שלנו ליד הנחלים הזורמים והוא ללא ספק יהווה אטרקציה למטיילים הרבים שעוברים בגליל בחודשי הקיץ והחורף. "

 

אבן צור תקשורת

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]