טוען רבני - לבית הדין לא הולכים לבד! - 0404
טוען רבני – לבית הדין לא הולכים לבד! PIXABAY

טוען רבני – לבית הדין לא הולכים לבד!

מיהו טוען רבני? וכיצד הוא מתקשר לתהליך הגירושין? במאמר זה נפרט לכם את התשובה לשאלות אלו>>

טוען רבני הנו מייצג שלמד את סוגית הדין העברי/ הלכתי וכן עבר את סדרת בחינות ההסמכה על ידי משרד המשפטים, לטובת קבלת רישיון ייחודי לייצוג בפני בתי דין רבניים.

זוגות המגיעים לפתחו של בית הדין, לרוב יתקשו להבין את מורכבות המושגים ההלכתיים וכן גם את השלכות התהליך. לעיתים שפת המשפט אינה ברורה ובהתאם לכך ייאלצו לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום, פנים נוספות לעניין, במיוחד כאשר מדובר בשפת הדין העברי בבתי דין רבניים.

רבים מן האזרחים, מוצאים את עצמם עומדים בפני שופטי בית הדין כאשר הם מיוצגים על ידי עורך-דין שאינו טוען רבני. במרבית הפעמים, לעורך דין אין את הידע הרחב והמקיף בכדי לייצג אותם בפני בית הדין הרבני.

תהליך הגירושין

תהליך זה הינו התהליך המורכב ביותר, לכל אדם, ללא קשר לגורמים שהובילו לו. לעיתים קרובות, תהליך זה מגיע לאחר פרידה ארוכה וכואבת של בני הזוג, ללא הצלחה לגשר על הפער או המחלוקות שלהם לטובת פשרה אשר תוסכם על שני הצדדים. בנוסף לכך, ישנם מקרים בהם התהליך מגיע באופן פתאומי ללא התראה מראש מכל סיבה שהיא. כל סיבה שלא תהיה, בייחוד כאשר ישנם ילדים, התהליך הופך למורכב וקשה לשני הצדדים.

כאשר בני הזוג מחליטים להיכנס לתהליך של גירושין, עליהם לעשות זאת בצורה מושכלת, אידיאלית והאפקטיבית ביותר תוך ליווי צמוד של טוען רבני מוסמך. בייחוד כאשר מעורבים ילדים בתמונה, שהמחשבה העיקרית שלנו תהיה מכוונת לטובתם.

ייצוג על ידי טוען רבני

רבים מהאזרחים מופתעים לגלות שקיים בעל סמכות בשם "טוען רבני". וודאי אם נכנסתם לתהליך גירושין, שמעתם לא אחת על האופציה של ייצוג על-ידי טוען רבני.

טוען רבני הנו מומחה להלכות וסדרי הדין בבתי דין רבניים, המוסמך לייצג רק בבתי הדין הרבניים. לטוען ישנם הכלים והמיומנויות אשר יאפשרו לו לייצג אתכם בבית הדין בכל הנוגע לתהליך הגירושין.

מה ההבדל בין טוען רבני לבין עורך דין?

גם הטוען הרבני וגם העורך דין יכולים לייצג אדם בבתי דין רבניים. המומחיות של טוען רבני באה לידי ביטוי בדין העברי וההבנה המקיפה אודות התנהלות בית הדין בסוגיית הדין העברי. בנוסף לכך, לטוען רבני ישנה היכולת להציג בפני השופטים את עיקרי הנושאים הרלוונטיים ביותר אשר יוכלו להיות להם לעזר להגיע לחקר האמת.

לסיכום

זוגות המגיעים לבית הדין הרבני, מתארים את החוויה כמורכבת וכזאת שאינה נעימה בפרט. אי לכך, ישנה חשיבות רבה לשכור את שירותיו של טוען רבני הבקיא בשפת בית הדין הרבני.

הטוען הרבני הרב יהודה אבלס יכין וילווה אתכם לקראת הגשת תביעת הגירושין, יעזור לכם בהבנת ההליך המורכב וכל הביורוקרטיה עמה יהיה עליכם להתמודד במהלך הדרך.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]