כוחותינו חשפו ציר להעברת כספי טרור בין חמאס בטורקיה ועזה לחמאס בחברון - 0404
כוחותינו חשפו ציר להעברת כספי טרור בין חמאס בטורקיה ועזה לחמאס בחברון תקשורת ערבית

כוחותינו חשפו ציר להעברת כספי טרור בין חמאס בטורקיה ועזה לחמאס בחברון

בפעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל נחשף לאחרונה ציר להעברת כספים באמצעות שליחים בין מפקדות החמאס בטורקיה ורצועת עזה, לבין מפקדת החמאס בחברון.

המעורבים בפעילות:
הציר החל לפעול בראשית שנת 2016, ביוזמתו של מחמד מאהר בדר, פעיל חמאס בכיר מחברון וחבר מועצה מחוקקת, אשר גייס לטובת העברת הכספים שני שליחים – מוצעב השלמון, פעיל חמא"ס מחברון, אשר נשלח לטורקיה במסווה של נסיעות עסקיות, אליו הצטרף מגויס נוסף בשם טהא עותמאן, תושב חברון אף הוא.

מוצעב התבקש להעביר כספי טרור מטורקיה לחברון, שנועדו לממן את פעילותם של חברי מפקדת החמאס בחברון – ובפרט של חברי מועצה מחוקקת מטעם החמאס. כמו כן, התבקש מוצעב להעביר כספים עבור פעילי חמאס ששוחררו מהכלא.

שניים משותפיו של מוצעב – יוסרי השלמון (אחיו) ועומר קימרי, ניהלו במקביל קשר מול מאג'ד ג'עבה – פעיל חמא"ס מרצועת עזה, משוחרר "עסקת שליט", במוצאו מחברון, אשר סייע בתיאומי העברת הכספים מטורקיה.

מוצעב וטהא נפגשו מספר פעמים בטורקיה עם פעיל מפקדת החמאס בשם הארון נאצר אלדין, פעיל חמא"ס, אף הוא משוחרר "עסקת שליט" ובמוצאו מחברון.

השיטה:
הארון מסר לשליחים כספים בסכומים של עשרות אלפי דולרים. השליחים רכשו בכספים סחורות בטורקיה, ייבאו את הסחורה באמצעות חברות שילוח בינלאומיות לחברון, ולאחר מכירתה העבירו את הכספים לפעילי חמאס בחברון, בניכוי עמלה. כחלק מפעילותו, הנחה הארון את השליחים לפנות לפעילי חמאס בחברון ולהציע להם כספים מהמפקדה.

בחקירה התברר כי עד לסיכול ציר הכספים הועברו קרוב ל- 200,000 דולרים. בנוסף, תוכנן הקמתו של מפעל בטון בעלות של מיליוני דולרים במימון החמאס, במטרה שישמש להלבנת כספי טרור.

חקירתם של כלל הנחקרים הסתיימה לאחרונה, ובימים הקרובים צפויה התביעה הצבאית להגיש כתבי אישום כנגד המעורבים.

חשיפת התשתית מצביעה על מוטיבציה בלתי פוסקת של פעילי חמאס בטורקיה וברצועת עזה להגברת הטרור מצד חמאס בגדה. גורמי החמאס ברצועת עזה ובחו"ל, מגייסים שליחים תושבי איו״ש היוצאים לחו"ל, לצורך העברת כספי טרור ומסרים לפעילים בשטח. לא אחת, מגייס החמאס בחו"ל קרובי משפחה של פעילי הארגון בשטח, או נעזר בסוחרים ובאנשי עסקים, המשלמים מחיר אישי ועסקי משמעותי בגין פעילותם זו.

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com