אכסניה ליזמים ואנשי הייטק בבנימין - 0404
אכסניה ליזמים ואנשי הייטק בבנימין בנימין טק

אכסניה ליזמים ואנשי הייטק בבנימין

במועצת בנימין ציינו את פתיחת המחזור השני של היזמים הזוכים לחממת הייטק מקיפה. "האקסלרטור" הראשון בהתיישבות ביהודה ושומרון יצא לדרך. מדובר בתוכנית המשמשת חממה ליזמים, ומלווה אותם משלב המיזם והרעיון ועד למוכנות משקיעים להשקיע כסף במיזם.

בארוע הפתיחה של המחזור השני השתתף יהודה אלרם, תושב היישוב אלון, שותף מייסד בפיתוח מערכת מיוחדת לאבחון מין האפרוח עוד בשלב הביצה. בעזרת הפיתוח של אלרם נמנעת המתה של אפרוחים ונחסכות עלויות רבות. במחזור השני של התכנית ישתתפו 13 מיזמים בתחומים שונים, ומשתתפים בו כ-30 יזמים ויזמיות מיישובי בנימין, השומרון, ירושלים והסביבה.

ההייטקיסטים מהמחזור הראשון נמצאים בימים אלו בשלב הפגישות עם משקיעים ופועלים לקידום הסטארטאפ שלהם בליווי התכנית של מועצת בנימין. "האקסלרטור" מנוהל על ידי היזם אביתר כ"ץ והוא תוכנית הדגל של מתחם "בנימין טק" בשער בנימין לפיתוח ההייטק לטובת יישובי הסביבה.

זהו פרויקט דגל של מועצת בנימין בשיתוף מעוף טק, משרד הכלכלה והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים כאשר המטרה היא לאפשר להיטקיסטים ובעלי מקצועות דומים לא לצאת מבנימין ולעבוד בחממה ובתנאים כדאיים לצד יזמים אחרים. יזמים שלוקחים חלק בסביבת העבודה בשער בנימין אומרים כי "האפשרות של תושב לקבל מקום עבודה מרווח ומאובזר בלי לצאת לעיר ולפקקים משדרגת את איכות החיים ומשפרת את הביצועים בעבודה".

מנהלת בנימין טק, יעל זאבי: "כיף לראות כל כך הרבה אנשים שחשוב להם לעשות הייטק בבנימין. אני מודה לכל השותפים שתורמים רבות להצלחת כלל הפרויקטים בבנימין טק שביחד עם היזמים הרבים שנכנסו ועוד יכנסו למתחם, יעצימו את ההייטק והיזמות בבנימין".

מנהל מעוף באזור יהודה ושומרון אלי היומן, אמר: "תכנית האקסלרטורים ליזמות היי-טק בסוכנות לעסקים קטנים ובינונים במשרד הכלכלה – MaofTech נועד לייצר תעשיית היי-טק באזורנו. התכנית נותנת ליזמים מעטפת מקצועית ותומכת, הכוללת ליווי והכוונה בהקמה וקידום היזמות אל עבר שוק המטרה, מסייע באיתור לקוחות, שיתופי פעולה וגיוס השקעה ראשונה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]